Ziraat Katılım Müşteri Hizmetleri 0850 220 50 00

Ziraat Katılım Müşteri Hizmetleri 0850 220 50 00
23 Mart 2018 tarihinde eklendi, 289 kez okundu.

Ziraat Katılım Bankası, ülkemiz sınırları içerisinde devlet bankası olma özelliği gösteren ilk katılım bankasıdır. Katılım bankalarının çalışma mantığı diğer bankalara göre değişiklik gösterir. Ziraat Katılım Bankası açılana kadar bankacılık sektöründe faaliyet gösteren özel katılım bankaları mevcuttu. Bu bankanın ilk devlet katılım bankası olması ise bankacılıkta çığır açan bir gelişmedir.

Ziraat Katılım Bankası da tıpkı diğer bankalar gibi müşterilerine farklı kanallar ile hizmet verir. Bunların arasında şubeler ve müşteri hizmetleri vardır. Müşteri hizmetleri 0850 220 50 00 numaralı telefondan hizmet verir. Bankaların müşteri hizmetleri kurmalarının amacı, vakit kaybetmeden bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilmesi mantığına dayanır.

Tıpkı Şube Gibi

0850 220 50 00 hattı nerdeyse bir banka şubesinden alınabilecek bütün hizmetleri kapsar. Müşteri hizmetlerine bağlanmak için kart numarası, TC kimlik numarası veya müşteri numarasının tuşlanması istenir. Bu bilgilerle her türlü işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Bankanın müşteri hizmetlerinden yararlanmak için, hesap açılışında imzalanan bankacılık sözleşmesi yeterlidir. Bankada hesabı olmayan kişiler bu kanalı verimli kullanamazlar. Bunun dışında başka işlem yapmaya gerek yoktur. İşlemler sesli yanıt sistemi üzerinden yapılabileceği gibi, müşteri temsilcisine bağlanarak da yapılabilir.

Müşteri temsilciliği aracılığıyla hesap bilgileri incelenebilir, bankanın güncel kur bilgileri hakkında bilgi sahibi olunabilir. Kart işlemlerinin tamamı bu kanalla yapılmaktadır. Müşteri şüpheli bir işlemle karşılaştığında, derhal bu kanalı arayarak işlem hakkında detay öğrenebilir. Böylece müşterinin kendisi kaynaklı olmayan işlemlerden dolayı zarar görmesi engellenir. Ayrıca tüm diğer bankalar da olduğu gibi bu banka da görüşmeleri kayıt altında gerçekleştirir. Böylelikle yaşanabilecek sorunlar, bu kanıtlar dinlenerek giderilir.

Farklı Dillerde Hizmet

Ziraat Katılım 0850 220 50 00 numarasının bir farkı da farklı dillerden hizmet vermesidir. Banka Türk müşterileri kadar yabancı müşterilerini de gözeten bir profil çizmekte. Türkçe hat direkt bağlanırken, İngilizce ve Arapça hizmetler için tuşlama yapmak gerekiyor. İngilizce seçeneği için ‘‘9’’, Arapça seçeneği için ‘‘8’’ tuşlanır. Bu hatlarda alanında uzman ve ileri derecede dil bilgisi olan operatörler hizmet verir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git