Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri 0850 220 00 00

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri 0850 220 00 00
29 Mart 2018 tarihinde eklendi, 266 kez okundu.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri olarak 0850 220 00 00 hattını kullanır. Şube gibi işlem yapma imkanı sağlayan müşteri hizmetleri 0850 220 00 00 yada 444 00 00 numaralı hat, günün her saati hizmet vermeye hazırdır. Müşteri hizmetleri aracılığıyla iki farklı şekilde işlem yapmak mümkündür. Birincisi sesli yanıt sistemi üzerinden, diğeri de temsilciye bağlanarak.

Hangi İşlemler Yapılabilir?

0850 220 00 00 veya 444 00 00 araması yapıldıktan sonra, isteğe bağlı olarak seçilen menüye göre işlemler gerçekleştirilir. Sesli yanıt sistemi şifre işlemleri, kayıt çalıntı kart bildirimi, yatırım işlemleri, kredi kartı işlemleri, para transferleri gibi seçenekler sağlar. Ayrıca otoyol geçişleri için kullanılan OGS işlemleri de sesli yanıt sistemi ile gerçekleştirilir. Bu menünün yeterli gelmediği durumlarda, müşteri temsilcisine bağlanarak daha geniş seçeneklere ulaşmak da mümkündür.

Müşteri temsilcileri genellikle şubelerden yapılan bir işlem olan ve yurt dışına hızlı para gönderme olanağı sağlayan Western Union işlemleri için yetkilidir. İnternet bankacılığı ile ilgili yaşanacak sorunlar da müşteri temsilcisi aracılığıyla kısa sürede çözümlenebilir. Telefon bankacılığı ile yapılabilecek işlemler hem bankacılık kanunları hem de bankanın kendi yönetmeliği uyarınca limitlere tabi olabilir.

Dolandırıcılık haberlerinin artmasından sonra banka müşterileri yaptıkları işlemlerin güvenliğini de önemsemeye başladı. Bankalar da işlemlerin daha güvenli olması için her geçen gün çalışmalarını sürdürmekte. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetleri hattı da, güvenliğe önem veren çağrı merkezlerinden biri. Arama kişinin bankaya kayıtlı telefonundan yapıldığında, sistem numarayı tanıyor.

Başka numaradan yapılan aramalarda ise bilgi girme zorunluluğu var. Arayan kişi güvenlik adımlarını geçemezse, müşteri hizmetleri ile işlem yapılamıyor. Yani öncelikle müşteri bilgilerinin bankada kayıtlı olan bilgiler ile uyuşması gerekiyor. Herhangi bir uyuşmazlık durumunda, bankanın şubeleri aracılığıyla sorun giderilmeden telefon bankacılığını kullanmak ise mümkün değil.

Banka müşterisinden TC kimlik numarası, kart numarası veya müşteri numarasını tuşlamasını isteyebilir. Ayrıca müşteri hizmetleri ile yapılan direkt görüşmelerde, hiçbir şekilde kart şifresi gibi gizli bilgiler sorulmaz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git