Ziraat Bankası Cebe Havale (Cepbank) Yapma

Ziraat Bankası Cebe Havale (Cepbank) Yapma
5 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 268 kez okundu.

Birine para göndermek çoğu zaman sıkıntılı bir durum yaratır. Yüksek havale ücretleri, banka hesaplarının tutmaması, mesai saatleri dışında para gönderme ihtiyacı gibi konular nedeniyle ortaya çıkan bir uygulama var. Bu uygulama cep telefonu numarasına para gönderme imkanı sağlayan cepbank. Cepbank işlemi yapan bankalardan biri de Ziraat Bankası. Bu bankanın cep telefonuna para gönderme özelliği de oldukça basit. Ziraat Bankası ile Cepbank  birkaç dakikalık bir işlem

Cebe Para Gönderme ve Çekme

Cebe havale yapmak isteyen Ziraat Bankası müşterileri öncelikle internet şubeyi kullanmak için hazırlıklı olmalıdır. Yani giriş için gerekli olan bütün tanımlamaları bitirmiş olmaları gerekir. Ayrıca internet işlemlerinde her hangi bir kısıtlamanın da olmaması şarttır. Bütün bunlar tamam olduktan sonra, internet şubeye girilerek para gönderme işlemi yapılabilir. Ziraat Bankası ile cebe havale kolaylıkla para gönderebileceğiniz ve alıcının kolayca para çekebileceği bir biçimdir.

Para transferleri kısmından cep telefonuna para gönderme seçeneği ile işlem tamamlanır. Banka müşterisi, banka sisteminde kayıtlı olan kendi cep telefonu numarasına para gönderme işlemi yapamaz. Gönderilen paranın 24 saat içerisinde çekilmesi gerekir. Bu süre sonunda çekilmeyen para, göndericinin hesabına iade edilir. Yanlış yapılan işlemlerin iade edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Cebe havale gerçekleştikten sonra, kendisine para gönderilen kişi, Ziraat Bankası ATM’sinden para çekmeyi tamamlayabilir. Para çekebilmek için gerekli bilgiler alıcı ve göndericinin cep telefonu numarası, alıcının TC kimlik bilgisi, şifre, gelen para miktarı bilgileri gerekir. İşlem sırasında kullanılacak şifre banka tarafından gönderilir. Bu bilgilerin üst üste yanlış girilmesi durumunda bloke konulabilir.

Ancak burada bir ATM’den belirli bir sayıda para gönderme kısıtı bulunduğu unutulmamalı. Bir saat içinde ATM’den cebe gelen havale çekim miktarı en fazla altıdır. Bu sayıya ulaşıldığında başka bir ATM kullanılabilir ya da sürenin dolması beklenir. Para gönderme işlemi ancak ülke içinde kullanılan ve aktif olan cep telefonu numaralarına yapılır. Ziraat Bankası, sistemde kayıtlı olan illegal hesap numaralarına para gönderme işlemi yapıldığını tespit ederse, göndericiye bir uyarı gönderebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git