Yeni İş Kuranlara Kredi

Yeni İş Kuranlara Kredi
14 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 298 kez okundu.

Kendi iş yerini açmak, dükkan açmak, iş kurmak ya da işini büyütmek isteyen kişilerin ihtiyaç duydukları nakit ihtiyaçlarını banka kredileri ile karşılamaları mümkün olmaktadır. Yeni iş kuranlara kredi veren bankalar ve koşulları her banka İçin farklılık göstermektedir. Devlet destekli faizsiz hibe kredi imkanları ile kişiler istedikleri iş yerini açmak için kredi imkanlarından faydalanmaktadır.

Hangi Bankalar İş Yeri Açma Kredisi Vermektedir?

 Yeni iş kurmak isteyen kişiler devlet destekli faizsiz kredi imkanından yararlanırken birçok banka farklı koşular ve şartlar altında bu kredi imkanını müşterilerine sunabilmektedir. Halk bankası iş kurmak isteyenlere birçok farklı sektörü kapsayan iş yeri açma kredisi vermektedir.

Yeni iş kuranlara kredi veren Halk Bankası esnaf ve sanatkarlar kooperatif kefaletiyle kredi vermektedir. Verilen bu kredinin ödeme koşulları kooperatif kefaleti ile alındığı için oldukça uygundur.

Halk bankasının esnaf ve sanatkarlar kooperatif kefaletiyle verdiği kredi 60 aya varan vade imkanları sağlanmaktadır. 3 aylık ve 6 aylık periyotlarda ödeme sağlanabilmektedir. Kredi kartı limiti bağlı olunan kooperatife göre şekillenmekte ve 150.000 tl ye kadar belirlenebilmektedir. İş yeri açmak için kredi almak isteyen kişiler esnaf ve sanatkarlar odasına kayıtlı olmalıdır.

Esnaf Kefalet Kredisi Ne Kadardır?

 Halk Bankası esnaf ve sanatkarlar odasına kayıtlı her iş yeri açmak isteyen kişiye faizsiz kredi ile en düşük faiz oranları ile kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredi için başvuru koşullarını sağlamak gerekir. Yeni iş kuranlara kredi veren Halk Bankası için esnaf kefalet kredisi miktarı:

60 ay vadeli 200.000 tl ye kadar kredi imkanı bulunmaktadır. Bununla birlikte şahıslara 150.000 tl tutarında kredi olanakları bulunmaktadır.

Halk Bankası haricinde esnaf kredisi veren bankalar ise şu şekilde sıralanmaktadır.

  • Vakıflar Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Odeabank
  • HSCB
  • Ingbank
  • Türkiye İş Bankası
  • Akbank
  • Qnb Finansbank
  • Denizbank

Tüm bankalar İçin koşul ve şartlar farklılık göstermektedir. İş kurmak isteyenlere kredi veren bankalar olarak tüm bankalar düşük faizle kişilere kredi imkanı sunmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git