Yapı Kredi Cebe Havale (Cepbank) Yapma

Yapı Kredi Cebe Havale (Cepbank) Yapma
28 Mart 2018 tarihinde eklendi, 191 kez okundu.

Cepbank, Yapı Kredi müşterilerine günün her saati diledikleri kişilere para gönderme imkanı sağlar. Hem de para gönderecekleri kişinin banka müşteri olup olmadığının bir önemi yoktur. Bu havale yöntemi cep telefonu numarasına yapılır. Çok kısa bir işlem sonrası para alıcının telefon numarasına gider. Bu sistem birçok güvenlik adımı içerdiği için, paranın bir başkası tarafından çekilme riski yoktur. IBAN numarası, banka hesap numarası bilme gibi zorunluluklar barındırmaz.

Yapı Kredi cebe havale yapma çok basittir, İnternet bankacılığı kullanan bütün müşteriler cebe havale işlemi yapabilirler. Yapı Kredi internet bankacılığı menülerinde cep telefonu numarasına havale yapma seçeneği ayrı olarak bulunur. Bu işlem adımı para transferleri kısmında bulunur. Alıcının cep telefonu numarası ve tutar bilgisi girildikten sonra işlem onaylanır. İşlem onaylamadan karşı tarafa şifre gitmez. Şifrenin ulaşmasının ardından parayı çekilmeye hazır demektir. Bu işlemin gönderici için belli bir ücreti vardır, para çeken ise ücretsizdir.

Kendisine para gönderilen kişinin bundan sonra tek yapması gereken bir Yapı Kredi ATM’si bulmaktır. Kartsız işlemler menüsünden, para kolayca çekilebilir. Para çekme işleminin yapılabilmesi için alıcı TC kimlik numarası bilgisini girer. Ardından her iki tarafından cep telefonu numaraları istenir. Daha sonra bankanın gönderdiği şifre bilgisi ve gönderilen para miktarı girilir. Parayı çekebilmek için bütün bilgilerin eksiksiz olması gerekir.

Yapı Kredi bankası, bankacılık kuralları gereği cep telefonuna gönderilen işlem sayısında bir takım kısıtlamalar uygular. Yapı Kredi cebe havale (Cepbank) yapma için öncelikle para gönderilecek numara, bir başkasına ait olmalı. Para ancak Yapı Kredi ATM’lerinden çekilebilir. Yani bankanın müşterisi olan kişi, kendi cep telefonu numarasına para gönderemez. Zaman kısıtlaması olmamasına rağmen, limit kısıtlaması da bulunur. Günlük en fazla iki sefer cebe havale işlemi yapılabilir. Bu kısıtlama haftalık ve aylık bazlarda da vardır. Ayrıca aynı limitler para gönderilecek numara için de geçerlidir. Paranın gönderici tarafından 24 saat içinde çekilmesi zorunludur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git