Yapı Kredi Anında Şubesiz Kredi

Yapı Kredi Anında Şubesiz Kredi
27 Mart 2018 tarihinde eklendi, 182 kez okundu.

Artık insanlar her türlü işlerini internetten yapıyorlar. Alışverişlerini, takaslarını, hatta bankacılık işlemlerini artık internetten yapmak çok kolay. Bankalar şubelerde oluşan yoğunlukları azaltmak için dijital bankacılıkları oluşturdular. Daha önceleri bu dijital bankacılıklarından yalnızca hesap bakiyesi sorgulanabilirken şimdilerde kredi bile çekilebiliyor. Kredinin dijital bankaya taşınması hep kolay oldu hem de müşterinin her türlü işlemini kendisinin halletmesi sağlandı. Şubelerden verilen kredilerde müşteriler saatlerce hatta günlerce belirtilirken internet bankacılığında böyle bir durum söz konusu olmuyor.

Banka müşterileri internet bankacılığından dakikalar içinde kredilerini kullanabiliyor. Bu geleneğe katılan bankalardan biri de Yapı Kredi Bankası oldu. Yapı Kredi Bankası anında şubesiz kredi ürünü ile müşterilerini mutlu etmeye devam ediyor.

48 Ay Vade Seçeneği de Var

48 ay vadeler öncede  konut kedilerinde kullanılmaktaydı. Ancak şimdi bu vade seçeneği artık ihtiyaç kredilerinde de kullanılabiliyor. Banka müşterileri ne tutarda kredi çekerlerse çeksinler bu vade seçeneğinden yararlanabiliyor. Ancak 48 ay vade seçeneği söz konusu olduğunda kredi tahsis ücreti ve sigorta bedeli artış gösteriyor.  Ancak Yapı Kredi anında şubesiz kredi ürününde böyle bir durum söz konusu değil. Bu kredi ürününde faiz oranı en fazla yüzde 1.66 oluyor. Diğer dijital şubelere gire uygun bir faiz olması sebebi ile de çok sık tercih ediliyor. Ayrıca bu krediye minimum 1000 TL maksimum 10 bin TL başvuru yapılabiliyor. Sigorta masrafı ve kredi tahsis ücreti ise bulunuyor. Ortalama 30 yaşında biri 10 bin tl bir kredi 36 ay vade seçeneği ile çekilir ise sigorta bedeli 105 tl olmaktadır.

Ön Onay Limiti

Yapı Kredi Bankasının diğer bankalarda  farklı bir özelliği bulunuyor. Eğer hali hazırda bir Yapı Kredi müşterisi kendisine tanımlanan bir ön onayı var ise bu ön onay kadar kredi kullanabiliyor. Ayrıca bu ön onay yaklaşık 75 bin TL ‘ye kadar olabiliyor. Ancak bunun için Yapı Kredi Bankası ile mevduatlı olarak çalışılıyor olması önemlidir. Bu bankada bulunan ürün miktarı ne kadar çok ise ön onay limiti de o oranda artış göstermektedir. Ancak bu ürün şubesiz anında kredi ürününden farklıdır. Yine de internet bankacılığı aracılığı ile kullanılabilir.

Aynı Gün İçinde Sonuç

Anında krediye başvuru yapan kişiler asla bekletilmiyor. Banka politikaları çerçevesinde krediye başvuran kişiler aynı gün içinde cevap alıyor. Cevap olumlu gelir gelmez de kullanılabiliyor. Müşteri onaylanan kredisini kendisi internet bankacılığından hesabına aktarabiliyor. Şubeye gitmelerine de hiçbir şekilde gerek kalmıyor. Ayrıca alınacak olan dosya masrafı ve sigorta bedeline müşteriler aynı ekrandan ulaşabiliyor. Krediyi onaylanmadan önce tüm bu masraflara onay verilmesi gerekiyor. Eğer müşteri kredisi onaylasa dahi bu masrafları kabul etmez ise hesabına tutarı aktaramaz. Ayrıca bu masraflar hesaba aktarılan tutar üzerinden tahsil edilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git