Vakıfbank Cebe Havale (Cepbank) Yapma

Vakıfbank Cebe Havale (Cepbank) Yapma
23 Mart 2018 tarihinde eklendi, 226 kez okundu.

Vakıfbank müşterileri için, bu bankanın müşterisi olsun olmasın, para göndermelerini sağlayan bir uygulama mevcut. Cebe havale (Cepbank) yapma, para gönderme işlemlerini zaman ve hesap sınırlaması olmadan geçekleştirmenizi sağlar. Para gönderilen kişi Vakıfbank müşterisi olsun olmasın, bankaya ait ATM’lerden kolayca parasını çekebilir. Cepbank özelliği para gönderme ve çekme konularında büyük bir özgürlük getirdiği gibi, bankada sıra bekleme derdine de son verir.

Cebe Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Cebe havale isteyen kişinin öncelikle Vakıfbank müşterisi olması ve internet kanallarının kullanılabilir olması gerekir. İşlem mobil bankacılık ve internet bankacılığı aracılığıyla yapılır. İnternet bankacılığına girdikten sonra önce para gönderme ardından bu seçenek altında bulunan cebe para gönderme kısmına gelinir. Alıcının TC kimlik numarası, cep telefonu numarası ve gönderilmek istenilen tutar girilir. İşlemin onaylanmasının ardından para transferi tamamlanmış olur.

Cebe Gelen Para Nasıl Çekilir?

Kendisine para gönderilen kişi, Vakıfbank ATM’sine giderek kartsız işlemler menüsünden parasını çekebilir. Parayı çekmek için TC kimlik numarasını, kendi cep telefonu numarasını, göndericinin cep telefonu numarasını, banka tarafından gönderilen şifreyi ve tutarı giderek parayı çeker. Eğer gönderilen tutar hakkında bilgi yoksa, para çekme işlemi gerçekleştirilemez. Tutar, para gönderen kişiden öğrenilir. Banka, tutar konusunda herhangi bir bilgi paylaşmaz.

Vakıfbank Cebe Havalenin Özellikleri

Bu işlem günün her saatinde yapılabilir. Paranın bekleme süresi 24 saattir. Bu sürenin sonunda, gönderilen paranın çekilmemesi durumunda, göndericiye parası iade edilir. Ancak işlem masrafı iade edilmez. Yapılan işlemde bir hata varsa, internet bankacılığı ve müşteri hizmetleri kanalıyla işlemin iptal edilmesi mümkündür. Vakıfbank cebe havale (Cepbank) ile, Türkiye çalışan bütün GSM operatörlerine para gönderilebilir. Gönderilen kişi parayı çekmezse, tutar ve masraf birlikte iade edilir. Bankanın cebe havale işlemi için belirlediği limitler, günde 500 TL’ye kadar 2, haftada 1.000 TL’ye kadar 4, aylık 1.500 TL’ye kadar altı şeklindedir. Bu işlem sırasında bilgilendirme amaçlı banka aracılığıyla gönderilen SMS’ler ücretsizdir. Cebe para gönderme işleminin masrafı banka tarafından belirlenir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git