Vadeli Hesap Karşılaştırma

Vadeli Hesap Karşılaştırma
13 Mart 2018 tarihinde eklendi, 182 kez okundu.

Bir çok yatırımcı Bankalarda açtığı Vadeli Mevduat Hesapları ile yatırımlarını değerlendirmek ve aynı zamanda güvenli bir şekilde saklamak ister, açıklan bu hesaplar aylık veya belirlenen vadeler ile nemalanması sağlanır. Vadeli hesaplar bankaların para toplama aracı olduğundan dolayı bankalar daha çok mevduat çekmek için Vadeli Mevduatlara elinde geldiğince yüksek oranda faiz teklifinde bulunurlar.

Bankaların Vadeli mevduatlara önerdiği faiz oranları birikimlerini vadeli hesapta değerlendirmek isteyenler için oldukça avantajlı bir durum olmakla birlikte aynı zaman kafa karışıklığına da neden olmaktadır. Hoş Geldin Faiz, Vadesi Bozulmayan Vadeli, Biriktiren Hesap, Kazandıran Hesap… gibi uzayıp giden bir yelpaze bulunmakta ve hesap sahipleri nasıl bir yol izleyeceğine karar verememektedirler.

Hoş Geldin Faizinden yararlanmak için o bankadan ilk defa Vadeli Hesap açılması gerekir, bankanın mevcut müşterisi iseniz yaralanmanız mümkün değildir. Yine bu kampanyada belirtilen Aylık 12-13 gibi faiz oranları ilk bir iki ay için uygulanmaktadır, banka değişikliği düşünüyorsanız bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca vadeli konusunda Özel Bankalar daha cömert davranmaktadır emin olun en iyi oranları bu bankalar size verecektir. Ana paranız be kadar fazla ise banka ile o kadar pazarlık şansınız vardır.

Yine Banka Vadeli hesaba en iyi oranı veren bankaları kısaca sıralarsak, Odeabank Oksijen Hesap, CEPTETEB Vadeli Hesap, Finansbank, Denizbank, İNG Bank Turuncu hesap size bu konuda iyi oranlar sunabilir. Yine İnternet Bankacığı üzerinden açılan e-vadeli hesaplarda oldukça cazip durmaktadır. Yine yukarıda izah edilen şekilde Vadeliye yatırmayı düşündüğünüz meblağ büyük ise 200 Bin ve üzeri Baka şubesi ile görüşmenizde daha fazla avantaj ve kazanç elde etmeniz mümkündür.

Bankaların Verdiği Vadeli Mevduat Faizlerine bakacak olursak; Yapı Kredi Bankası Nuvo 12.10, CEPTETEB 12.00 Odeabank 13.00, İng Bank 12,50 gibi oranlar görünür ancak burada verilen oranlarda sürekli olmamakla birlikte ilk gelenler için verilen hoş geldin faizleridir.

Vadeli Mevduat oranları %9 -%10 aylık faiz oranları arasında gelip gitmektedir, 12-13 gibi oranlar yeni açılan hesaplar ve 1-2 aylık olarak geçerlidir sonrasında faiz oranları standart olan 9-10 bandında nemalanır. Yukarıda verdiğimiz oranlar yaklaşık oranlar olup banka verileri ve oranları farklı olabilir. Kısaca Özel Bankalar en fazla faizi vadeli hesabınıza verirler, Ziraat Bankası ise kendisini güvene almak isteyen ne olur ne olmaz en iyisi devlet bankası diyenler için ise en vazgeçilmez Vadeli Hesap limanıdır, Ziraat Vadeli Mevduat faizi ortalama aylık %9.80 oranını görmek mümkün.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git