Vadeli Hesaba En Yüksek Oranda Faiz Veren Bankalar

Vadeli Hesaba En Yüksek Oranda Faiz Veren Bankalar
13 Mart 2018 tarihinde eklendi, 172 kez okundu.

Birikiminize en yüksek faiz uygulayan bankalarla alakalı sizlere hangi bankanın en yüksek faiz uyguladığı, mevduata en yüksek orandaki faiz hangi bankalarda, 2018 mevduat faiz oranları, biriken paraya hangi bankanın en yüksek faiz vaat ettiği ya da 2018 en yüksek faiz uygulayan bankalarla alakalı bilgiler aktarılacaktır. Vadeli hesaba en yüksek faiz veren bankaların bilinmesi bizlere büyük fayda sağlayacaktır.

Birikimlerimizi daha iyi bir şekilde değerlendirebilmek için gerekli bilgileri edinmek en ideali olacaktır. Geride bıraktığımız 2014 yılının ilk dönemlerinde mevduat faiz oranlarında yaşanan düşüş gözle görülebilen bir düzeyde seyretmektedir.

Pek çok banka ‘hoş geldin faizi’ adı altında yaklaşık %12 oranına kadar 32 günlük faiz oranı uygulamayı vaat ederken aslında bu oranın gerçekte 32 günlük süreci aşmadığı görülmektedir. Müşterileri bankalara bağladıktan sonraki zamanda ikinci 32 günlük süreç aşamasında faiz oranlarının %6 oranlarına kadar düştüğünü görmek zor değildir. Vadeli hesaba en yüksek faiz veren bankalar geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi bu yılda popülerlik kazanmıştır.

Bu nedenle bu gibi faiz oranlarına aldanmak yerine ülkemiz sınırları içerisinde köklü olan bankalar hem güvenilirlik bakımından hem de sabit değişken olmayan devlet garantileri kapsamında %7-8 faiz oranlarının tercih edilmesi gerekir. Köklü bankaların tercih edilmesi bu konuda son derece etkilidir. Özellikle sağlam ve güvenilir çözümlerin olması menfaatinize olacak bir durumdur.

Her banka ayrı bir şekilde müşteri bağlama stratejilerinin içerisinde faaliyetlerini sürdürmeye çalışmaktadır. Hatta %12 faiz oranını 2-3 ay kadar sürdürebilecek konumları dahi mevcuttur. Vadeli hesaba en yüksek faiz veren bankalardan emekli maaşınızı aldığınızı düşünün. 32 gün daha sizleri ‘hoş geldin faizi’ seçeneğinden faydalandırmaları zor değildir. Tam olarak ellerinden gelen bir şeydir.

Ancak belirtildiği gibi bu tür kampanyalarda diğer dönemlerde çok daha büyü zararlar alabilirsiniz. Bu nedenle birikiminize sabit faiz uygulayan bankaların tercih edilmesi gerekir. Örneklendirmek gerekirse eğer, ülkemizin köklü bankalarından biri olan Ziraat Bankası doğru bir tercih olacaktır. Birikiminizi bu yönde değerlendirerek fayda elde edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git