TEB Müşteri Hizmetleri 0850 200 0666

TEB Müşteri Hizmetleri 0850 200 0666
29 Mart 2018 tarihinde eklendi, 235 kez okundu.

Bankalar müşteri hizmetlerini geliştirmek için yarışırken, TEB’de bu yarışa katılan bankalar arasında açık ara en önde gidenlerden biri. Çoğu kişinin bildiği gibi, bir banka üç kanal ile hizmet verir. Bunlar şubeler, internet bankacılığı ve çağrı merkezi hizmetleridir. TEB müşteri hizmetleri 0850 200 0600 numarasının kullanır. Bunun dışındaki numaralar TEB bankasına ait değildir. Öncelikle müşteri hizmetlerinin neden ortaya çıktığına değinelim. Banka şubelerinin kapalı olduğu saatlerde, bankacılık işlemleri sekteye uğruyordu.

Ayrıca bütün işlemlerin şubelerden yapılması hem insan yükünü artırıyor hem de ciddi bir zaman kaybı oluşturuyordu. Bu açıkları kapatmak için çeşitli uygulamalar geliştirildi. Müşteri hizmetleri de bu şekilde ortaya çıktı.

TEB Müşteri Hizmetleri İşlemleri

TEB müşteri hizmetleri 0850 200 0600 oldukça interaktif bir menüye sahip. Sadece üç seçenekli menü, bütün işlemleri dinleme sorununu çözmüş gibi görünüyor. TEB güvenlik konusunu ses tanıma sistemi ile çözmüş durumda. Bu güvenlik biçimini kullanmak için öncelikle sisteme sesli imza tanımlaması yapmış olmak gerek. Daha sonra müşteri hizmetleri arandıktan sonra, sistem arayan kişinin sesini tanıyarak işlemlerin devamını sağlar.

Daha sonra arama nedenine bağlı olarak işleme devam edilir. TEB de diğer bankalar gibi müşteri hizmetleri ile birçok işlem yapılmasına imkan tanır. Öncelikli işlemler arasında kayıp, çalıntı kart bildirimleri vardır. Kartlarda oluşacak bir sorun ancak müşteri temsilcisi ile çözülür. Sesli yanıt sistemi ile kart kapatma yapılamaz. Kredi kartı ile ilgili bütün işlemler de buradan yapılabilir. Dileyenler limit artırım talebinde bulunabilir.

Ayrıca kart limitini bilmeyenler, kalan limitlerini de müşteri hizmetlerinden kolaylıkla öğrenebilirler. Bankada hesabı bulunanlar, hesap işlemlerini de müşteri hizmetleri ile yapabilirler. Genellikle büyük bir sorun olan para transferi işlemlerini gerçekleştirmenin en kolay yöntemlerinden biri çağrı merkezini kullanmaktır.

Eğer bunun dışında başka bir bankacılık uygulaması seçilecekse, sesli yanıt sistemine bunu söylemek yeterli olur. TEB müşteri hizmetleri 0850 200 0600 güvenlik konusunda ileri derecede uygulamalara sahip olduğu için, her ne yapılırsa yapılsın, müşterinin mağdur olma durumu yaşanmaz. Bunun için öncelikle müşterinin banka kayıtlarıyla verdiği bilgilerin birbirini tutması gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git