Senetle Para Veya Kredi Veren Var mı?

Senetle Para Veya Kredi Veren Var mı?
6 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 353 kez okundu.

Bir çok kişi artık bankalardan kredi alamıyor ödenmeyen krediler sürekli aksayan kredi kartları asgari ödeme ile geçiştirilen ve sonunda ödenmeyen kartlar…  Nakit ihtiyacı her daim var olan bir sorun bankalardan bu işi çözemeyen bir çok kişi arayışa girmektedir. Acil para lazım gibi arayışlar veya internetten yapılan aramalarda telefon hattına kredi al Evkurdan eşya al sat vs gibi bir çok öneri sunmaktadır bunlar zaten artık bir çok kişinin bildiği hatta dibine kadar sömürdüğü alan olmuştur.

Zaten bu yazımızı okuyorsanız Evkur, telefon hat mat işinin suyunu sıktığınıza eminiz ama size ümit vermek istemiyoruz senet işi ile para kolay değil factoring felan şeklinde saçmalayan sitelerde var ama kişiye factoring neden para versin ki? Özetle ümitsiz vaka durumundasınız bakın web sitelerinin senetle para konularının altındaki yorumlara herkes para diyor  ama veren kim .. yok tabi, hatta dolandırılma riskiniz var.

Biz site yönetimi olarak kredi veya para vermiyoruz aracılık ta yapmıyoruz ama insanların internetten kandırılması hoş değil yalan yanlış bilgiler. Borçlu olmak zor azizim googleden arayınca  bir umut siteyi tıklıyorsun ama hepsi tık uğruna sadece sömürü sizde dilerseniz sitemizi ziyaretinizi sonlandırabilirsiniz. Yada konu hakkında yapacağımız bir kaç nasihat, öneri daha doğrusu gerçek gerçekleri sizinle paylaşabiliriz.

Senet karşılığı para almak aslında hiçte kolay değil hem size nakit para verecek kişi sizden mutkala ve mutlaka teminat isteyecektir ev ara arsa ipotek veya tenimat olarak rehne alacaktır. Zaten sizde öyle mal mülk olsa senetle para aramaz gider malınızı satar yerine göre borcunuzu kapatırsınız.

Garibana kimse para vermez  asgari ücretle çalışana malı mülkü olmayanı dikkate dahi almazlar hatta 2-3 bin maaşınız da olsa yine vermezler.

Kuyumcular Senetle Para Verir mi?

Kuyumcuların böyle bir işi yok veren zaten kuyumcu değil tefecidir eline bir düşerseniz muhtemelen bir daha iflah olmanız kolay olmaz, yine yukarıda izah ettiğimiz gibi size neden para verecek bu soruyu kendinize sormanız gerekecek siz kendinize borç verir misiniz? Kısaca sizden mutlaka teminat isteyecek sağlam bir kefil isteyecektir peki siz bir arkadaşınıza böyle bir durumda tefeciden alınan paraya kefil olur musunuz? Kefil bulmanız mümkün değil yani.

Özetle imzala senedi al parayı durumu yok hadi diyelim oldu, tanıdık manıdık buldunuz aracı felan derken para aldınız aylık taksit yaptınız en az aldığınızın 3 katını ödersiniz. Bir gün dahi gecikse başınız ağrır hatta bazen bilerek son ödeme günü sizin kendilerine ulaşmamanızı sağlıyorlar telefona felan çıkmıyorlar bilerek sizi gecikmeye sokarlar faiz için gecikme almak için.

Galericiler Senetle Para Verirler mi?

Hayır vermezler işleri bu değil araba alır satarlar zaten senetle para işi varsa ona tefeci denir bazı esnaf tabelası adı altında bu illeri yapmaktadırlar ancak yine aynı şartlar geçerli illa teminat sağlamanız lazım, birde size araba satarlar ama arabayı vermezler araba üstüne senet yaparlar siz arabayı beşe alıp geri aynı kişiye üçe e satarsanız bu şekil bir naki akışı var ama size araba vermesi için yine teminat lazım kefil lazım.

Konu bütünlüğüne dönersek bankadan kredi alamıyorsanız batakta iseniz bu kanallar kesinlikle alternatifiniz olmasın gerekirse batın ama bulaşmayın bu yollar ile alınan paralar ile iflah olan yoktur. Bankadan en fazla icra gelir ödeme taahhüdü vermediğiniz sürece de hapis vs de söz konusu olmaz. Ama bu tür yerlerden alınan paralar ödenmez ise kanun yaptırımı illaki var senedin ama birde tefecinin şahsi yaptırımı var ki Allah kimseyi düşürmesin..

Senetle kredi kimse babasının hayrına vermez şu garibanın derdi bitsin işi görülsün diye değil birazda biz sömürelim hikayesidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git