Öğrenciler İçin Kredi Kartları

Öğrenciler İçin Kredi Kartları
13 Mart 2018 tarihinde eklendi, 196 kez okundu.

Bankalar kredi kartı vermek için sigortalı olmayı ve düzenli bir gelire sahip olmayı çoğu zaman şart koşarlar. Fakat öğrencilerin sigortalı olmaları ya da maaşlı bir işte çalışmaları söz konusu değildir. Bu nedenle bazı bankalar öğrenciler için kredi kartı çıkartıp bu kartları öğrencilere verirler. Birkaç banka ile sınırlı olan öğrenci kredi kartları giderek daha da sayısını arttırmaktadır. Eğer sizler de öğrenciyseniz ve kredi kartı almak istiyorsanız bu kredi kartını vere bankalardan birini tercih edebilirsiniz.

İşte Genç Kredi Kartı İş bankası öğrencilere kredi kartı veren ilk banka olma özelliğini taşır. Bankanın vermiş olduğu kredi kartı ise İşte Genç Kredi Kartı olarak adlandırılmıştır. Kartın limiti sabit olup 500 lira ile sınırlıdır ki bu da öğrenci olan biri için son derece iyi bir rakamdır. Kartı almak isteyen bir öğrenci, öğrenci belgesi ile birlikte bir şubeye başvurması sonucunda istediği kredi kartını alır. Karta ek olarak bir de defter hediye edilecektir. Kredi kartının en temel özelliği kart aidatı olmamasıdır. Buna ek olarak bir de banka hesabı açılır ve eğitim dönemi boyunca bu hesaptan da hesap işletim ücreti alınmaz. Bu anlamda tercih edilebilecek en iyi kartlardan biridir.

Ziraat Genç Kredi Kartı, Ziraat Bankası KYK ile anlaşmalı olduğundan eğitim kredisi bu bankadan çekilir ve buna ek olarak isteyen öğrencilere bir de kredi kartı verilir. Kredi kartının limiti 500 TL olarak belirlenmiştir. Eğer sizler de iyi bir kredi kartı almak istiyorsanız bu kartı tercih edebilirsiniz. Karttaki nakit avans özelliği sayesinde 125 liraya kadar kart bakiyesinden nakit para alabilirsiniz. Bu özellik diğer öğrenci kredi katlarında olmayan bir özelliktir.

Yapı Kredi Play Kart, öğrencilere verilen bir diğer avantajlı karttan biridir. Kartın sosyal ortamlarda sağladığı indirimler birçok öğrencinin işine yarayacaktır. Bu anlamda sinema, alışveriş ve kırtasiye gibi kategorilerde para harcayan öğrenciler kartın indiriminden faydalanırlar. Kart limiti ise 500 ile 1000 lira arasında olsa da en fazla 750 lira olarak belirlenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git