Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri 444 0 123

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri 444 0 123
23 Mart 2018 tarihinde eklendi, 215 kez okundu.

Özel katılım bankalarından biri olan Kuveyt Türk, müşterilerine şubeleri dışında, şubesiz bankacılık kanallarıyla da hizmet verir. Bunlardan biri de müşteri hizmetlerine ulaşılan çağrı merkezidir. Kuveyt Türk müşteri hizmetleri yılın her günü her saatte kesintisiz olarak müşterilerinin isteklerini ve sorunlarını gidermek üzere oluşturulmuş bir ekibe sahiptir. Banka çağrı merkezlerini Kocaeli, Ankara, İzmir ve Konya olmak üzere dört farklı bölgeye kurmuştur.

Çağrı Merkezi Menüsü

444 0 123 numarasından yapılacak işlemler belirli ana başlıklar şeklinde belirlenmiştir. Bu başlıklar; hesaplar, para transferleri, kredi kartı işlemleri, döviz işlemleri, ödemeler, çek-senet, bireysel kredi işlemleri olarak sıralanır. Bütün bu ana işlem menüleri kendi içlerinde de ayrılır. Örneğin kredi kartı işlemlerinin altında ekstre sorgulama, borç ödeme gibi detaylar bulunur. Hesaplar menüsünde bir hesaba dair bütün bilgiler yer alır. Para transferlerinde ise, havale, EFT, hesaplar arası işlemler, isme havale yapılabilir.

Kuveyt Türk ödeme işlemleri menüsünü de geniş tutar. Fatura ödemelerinden, bağış ödemelerine, vergi ve SGK borcu ödemelerinin yapılmasına imkan sağlar. Ön ödemeli GSM hatlarına yükleme de yapılabilmektedir. Bu bankadan kredi kullanan vatandaşlar, çağrı merkezi vasıtasıyla kredi bilgilerine ulaşabilirler.

Kuveyt Türk çağrı merkezinden faydalanabilmek için, bu bankanın müşterisi olmak gerekir. Banak müşterisi olmak için herhangi bir şubeye gidilip hesap açılabilir. Ayrıca Kuveyt Türk’ün dijital bankacılık platformu olan Senin Bankan sistemine dahil olanlar da çağrı merkezinden faydalanırlar.

Bankanın Güvenlik Adımları

Banka, çağrı merkezi işlemlerinde güvenlik adımları konusunda oldukça hassas. Kuveyt Türk müşteri hizmetleri  numarasını aradıktan sonra güvenlik adımını geçemeyen müşterilerin işlemleri tamamlanmaz. Bu nedenle müşterinin bankada bulunan bilgilerinin güncel olması, işlemlerin daha rahat yapılabilmesini sağlar. Görüşme sırasında tutulan ses kayıtları, müşterilerin gizliliğini ihlal etmeyecek şekilde saklanır. Ayrıca unutulmaması gereken bir başka nokta ise, hemen hemen bütün bankaların müşterilerine bilgilerinin sadece bir kısmını sormasıdır. Kuveyt Türk’te güvenlik gereği bu politikayı uygular. Banka çalışanları hiçbir şekilde müşterilerden şifrelerini talep etmez.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git