Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar
14 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 288 kez okundu.

Modern dönemde ekonomi dünyasında tüketicilerin en sık karşılaştıkları sorunlardan birisi de kredi notlarının düşük olmasıdır. Kredi notu, tüketicinin kredi ve kredi kartı kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak şekillenen 1 ile 1899 arasındaki bir puandır. Bu puan  bankalar tarafından büyük ölçüde dikkate alınan ve kredi/kredi kartı başvurularının sonuçlanmasında etkili olan bir unsurdur. Tüketiciler açısından oldukça önemli olan bu puan düştükçe, kredi veya kredi kartı başvurularının olumlu sonuçlanması ihtimali de zayıflamaktadır.

Kredi notu genel olarak yüksek olduğunda kredi kullanabilmek oldukça kolaydır ancak eğer kredi kartınızın ödemelerini yapmıyorsanız, kredi borcunuzun taksitlerini aksatıyorsanız bu durumda kredi notunuz düşüşe geçecektir ve bir sonraki başvurularınız bu düşüşe bağlı olarak olumsuz sonuç alacaktır. İşte böyle durumların yarattığı bir çıkmaz da borç kapatma kredisi çekecekken de kredi notu düşük olduğu için borçları temizleyememektir. Bu anlamda biz size bu yazımızda kredi notu düşük olanların kredi kullanabilecekleri bankaları sıralayacağız ve nasıl kredi alınabileceğini açıklayacağız.

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLAR İÇİN KREDİ

ODEABANK: Türkiye’de müşteri kitlesini geliştirmek için önemli atılımlarda bulunan Odeabank, kredi notu düşük olanlara daha toleranslı davranarak kredi sağlamaktadır. Pek tabii ki bankanın kredi notu düşük olanlardan talep ettiği bazı şartlar vardır. Bunlar düzenli olarak alınan ve başvurulan kredi tutarının taksitlerinin ödenmesine uygun bir maaşa sahip olmaktır. Ayrıca kefil veya teminat göstererek de Odeabank’tan kredi alabilmek mümkün.

BURGANBANK: Yine Türkiye’de son yıllarda geniş bir müşteri kitlesi yakalamaya başlayan ve bu anlamda da sunduğu avantajlı bankacılık ürünleri ile adından söz ettiren Burgan Bank kredi notuna göre faiz oranı uygulamak suretiyle kredilendirme olanağı sağlamaktadır. Bankanın büyük ölçüde kredi notunu dikkate alarak sağladığı bu krediden faydalanırken eğer kredi notunuz düşük bir aralıktaysa bu durumda düzenli bir gelirinizin olması ve sigortalı olmanız kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanmasında büyük fayda sağlamaktadır. İnternetten başvuru yapmak yerine şubelerden yapacağınız başvurularda bankanın daha tolere edici bir tutum sergilediği de bilinmekte. Bu anlamda başvurularınızı şubeden yaparak başvurunuzun onay alması ihtimalini arttırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git