İşcep’ten Anında Kredi

İşcep’ten Anında Kredi
27 Mart 2018 tarihinde eklendi, 225 kez okundu.

Anında krediler ile ilgili kampanyalar bitmek bilmiyor. Bankaların dijital şubeleri kullandırmaya yönelik kampanyaları her geçen gün biraz daha artıyor. Özellikle müşterilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yapılan kampanyalarda pratik krediler büyük yer kalıyor. Müşteriler artık şubeye gitme derdi olmadan internet üzerinden kredi kullanabiliyor. İşcep’ten anında kredi  kampanyası da bunlardan bir tanesi. İş Bankası müşterileri internet bankacılığı aracılığı ile bu krediye başvuru sağlayabilir ve kullanabiliyor. Evrak imzalama ya da şubeye gitme gibi bir durumun söz konusu olmaması banka müşterilerini mutlu ediyor.

30 Bin TL’ye Kadar Kredi

İnternet bankacılığından kullanılan krediler genellikle küçük tutarlarda olmaktadır. Ancak İşcep’ten anında kredi kampanyası 30 bin TL’ye kredi imkanı veriyor. Yani İş Bankası müşterileri şubeye gitmeden 30 bin TL’ye kadar ciddi bir rakamı bu platform üzerinden kullanabiliyor. Üstelik KKB puanı yüksek olan müşteriler için bu kredi yalnızca birkaç dakika içinde hesaba geçiyor. Şuanda İş Bankasının bu kredi için uyguladığı faiz oranı ise yüzde 1,58. Ancak bu faiz 48 ay vadeli olarak kullanacak kişilere özel. Eğer kredisini 24 ay vade yapmak isteyenler var ise faiz oranı yüzde 1, 64 oluyor. En sık merak edilen kredi tahsis masrafına da bir açıklık getirecek olursak alındığını söylemek mümkün. Ancak kredi tahsis ücreti vadeye göre değişiklik göstermektedir.

Sigorta Bedeli Alınıyor

Tüm dijital kredilerde kredi tahsis ücreti talep edilmiyor. Ancak tüm kredilerde olduğu gibi dijital kredilerde de sigorta bedeli alınmaktadır. Ancak sigorta bedeli kapsamında İş Bankasının yüksek tutarlar uyguladığı söylenemez. Ortalama 35 yaşındaki biri 24 ay vadeli 10 bin TL kredisi için 160 TL sigorta bedeli ödemektedir. Yaş ve vade arttıkça bu tutar da artacaktır. Ayrıca bu sigorta bedeli kredinin içerisinden alınmaktadır ve her yıl yenilenmektedir. Müşteriler tüm bu işlemlerini yine dijital onaylar ile yaparlar. Yani kredi onaylandıktan sonra ayrıca şubeye gitmelerine gerek bulunmaz. Kredi hesaba aktarılırken sistem tarafından tüm masraf ve onayları müşteriye sunulur.

7 Gün 24 Saat Başvuru

İşcep’ten anında kredi kampanyasının en önemli özelliği 7 gün 24 saat kullanılabiliyor olmasıdır. Yani İş Bankası müşterileri istedikleri gün ve saat bu krediye başvuru sağlayabiliyorlar. Kredi onaylanır onaylanmaz da hesaplarına aktarabiliyorlar. Bu anlamda acil nakit ihtiyaçlarını karşıladı için oldukça sık tercih ediliyor ve kullanılıyor. Aynı zamanda normal bir faiz skalası uygulandığı için de emekliler tarafından da kullanılıyor. Özellikle kaza ya da hastalık gibi istenmeyen acil durumlarda bu kredili ürünler kurtarıcı olabiliyor. Eğer hali hazırda İş Bankası müşterisi olmayanlar öncelikle telefon bankacılığı aracılığı ile müşteri kaydı yaptırıyor. Bu tarz durumlarda hesap açılışı için müşteriye aktif satış ekipleri gidebiliyor ya da müşteri  bir İş Bankası şubesine uğrayabiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git