ING Bank’tan Mini Kredi

ING Bank’tan Mini Kredi
27 Mart 2018 tarihinde eklendi, 227 kez okundu.

Bazen ortaya çıkan nakit sorunsalı çok küçüktür. 500 TL ile 5000 TL arasında orta çıkan nakit ihtiyaçları eğer karşılanamaz ise krediye dönüşür. Ancak küçük tutarlarda kredi kullandırmak için bazı bankaların ürünleri müsait değildir. Genellikle 5 bin alt limit olarak kabul edilir ve 30 bin TL’ye kadar çıkar. Bu noktada kişiler kredi çekmek yerine elden borç bulmayı daha uygun bulurlar. Çünkü kredilerde ödenecek olan dosya masrafları ve işlem ücretleri ihtiyaç duyulan nakit miktarını çok aşar.

ING Bank da kredileri ile sık sık gündeme gelmeye başlayan bankalardan biri olmayı başardı. Özellikle kredi notuna göre faiz uygulaması yüz binlerce müşterinin yüzünü güldürdü. Bu uygulama sayesinde düzenli ödeme yapan kişiler düzensiz ödeme yapan kişilerden çok daha az faiz ödüyorlar. ING Bank’tan mini kredi kampanyası da yine bir bu kadar daha müşterinin yüzünü güldüreceğe benziyor. Özellikle çok düşük oranlarda ortaya çıkan acil nakit sorunlarına ilaç olan bu kredinin faiz oranları ise bir miktar yüksek.

Maksimum 5000 TL Kullanılabiliyor

ING Bank’tan mini kredi ürününde maksimum limit 5000 TL oluyor. Yani 5000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçları bu krediler sayesinde kolaylıkla karşılanabiliyor. Ancak vade seçeneği 48 ay olabiliyor. Yani bu üründe müşteri 48 aydan daha düşük bir vade kullanamıyor. Faiz oranının yüzde 1,84 olduğu bu kredili üründe BSMV ve tahsis ücreti de talep ediliyor. Kredi tahsis ücreti aslında oldukça düşük. Anaparanın yüzde 0,5’i kadar alınan kredi tahsis ücreti oldukça düşük rakamlara tekabül ediyor.

Ayrıca bu kredi tahsis ücreti üzerinden de yüzde 5 Banka ve Sigorta Muamelesi Vergisi alınıyor. Örneğin 5 bin TL bir kredi kullanıldığında bunun kredi tahsis ücreti 25 TL olmaktadır. Aylık taksitler de ortalama 170 TL olmaktadır. Dolayısıyla aylık faiz oranı 1,84 olan bu kredinin aylık toplam maliyet oranı yüzde 2,2344 oluyor. Bu da pek çok pratik krediye göre oldukça uygun bir maliyet tablosu ortaya çıkarıyor.

Kimler Faydalanabilir?

ING Bank’tan mini kredi ürününden pek çok kişi yararlanabiliyor. Hatta esnaflar dahi bu kredili üründen faydalanabiliyor. Ancak herhangi bir tüzel kişiliğe bağlı olmamaları gerekiyor. Aynı zamanda emekli ve çiftçiler anlık nakit ihtiyaçlarını bu krediler ile kapatabiliyor. Ancak sigortasız çalışan kişiler bu krediden faydalanamıyor. Çünkü sigorta geçmişi olmayan kişiler için ING Bank genellikle kredili ürün tanımlamaktan çekiniyor. Ancak 1 aylık bir sigorta geçmişi bile bu kredinin kullanılabilmesini sağlamaktadır.

Ayrıca bu kredi diğer dijital kredilerden farklı olmak üzere şubelerden de kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra hayat sigortası da bu kredi için düzenlenmek zorunda olan belgelerden. Özellikle yaşı küçük banka müşterilerinin bu krediden faydalanması hayat sigortası kapsamında mümkün olabiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git