ING Bank Pegasus Kart

ING Bank Pegasus Kart
30 Mart 2018 tarihinde eklendi, 281 kez okundu.

Uçak ile sık yolculuk yapanların, bilet alımları sırasında puan biriktirmelerini ve bu puanların tekrar bilete çevrilmesini sağlayan kredi kartları mevcuttur. Bu kartlar özellikle bedava uçak bileti alınmasına fırsat verdiği için tercih edilir. Bu karta sahip bankalardan biri de ING’dir. ING Bank, ülkemizde hizmet veren bir havayolu şirketi olan PEGASUS ile yaptığı anlaşma sonucunda bir program oluşturmuştur.

Kart Özellikleri

Pegasus kart iki farklı katmanda verilir. ING Pegasus Plus Classic Kart ve ING Pegasus Plus Premium Kart olarak belirlenen kartlar, müşterilerin limitlerine göre banka tarafından belirlenir. Her iki kartta alışverişlerde belirli bir puan kazandırır ve bu puanlar daha sonra bilet alımlarında kullanılabilir.

ING Pegasus Plus Classic Kart, yapılan harcamalardan %0.5, seyahat harcamalarından ise %1 oranında uçuş puanı kazandırır. Bu kart aynı zamanda Bonus özelliğine sahiptir. Yani bu kartla yapılan alışverişlerde taksit imkanı da vardır. ING Bank Pegasus Plus Premium Kredi Kartı ise yapılan harcamalardan %1 oranında puan kazandırır.

Ayrıca bu kart sahiplerinin kullanabileceği ücretsiz haklar da vardır. Bazı bölgelerde transferler ve bazı havaalanlarında ayrıcalık tanıyan kartlar ile bol bol alışveriş yapıp, daha uygun fiyatlarla bilet alma şansına sahip olabilirsiniz. Karttan otomatik ödeme talimatı da verilebilir. Nakit ihtiyaçları için kartın nakit çekim özelliği kullanılabilir. Bu nakit çekim eşit taksitler halinde de gerçekleştirilebilir.

Kredi Kartı İle Aynı Özelliklere Sahip

Her ne kadar bir uçuş programına dahil olsa da bir kredi kartıdır. Kart ile ilgili bütün ayrıntılar ING Bank tarafından belirlenir. Pegasus ise burada sadece program ortaklığı yapar. Bunun dışında kartın asgari ödeme tutarları, faiz oranları ve nakit çekim gibi işlemleri kredi kartları yasası çerçevesinde değerlendirilir.

Bu karta başvuru yapmak için ING Bank şubeleri, müşteri hizmetleri, dijital kanallar ve SMS yöntemleri mevcuttur. Her banka gibi ING Bank’ta kart başvurusunu müşterinin kredi puanına göre değerlendirir. ING Bank’tan başka bir kredi kartı olanlar kolaylıkla kartlarını ING Bank Pegasus kart ile değiştirme imkanına sahiptir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git