Garanti Bankası Gelecek Hesabı

Garanti Bankası Gelecek Hesabı
30 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 219 kez okundu.

Garanti Gelecek hesabı, Garanti Bankası tarafından çocukların doğduğu günden büyüdükleri güne kadar olan süre göz açıp kapanıncaya kadar geçer. Bu arada ihtiyaçları da onlarla birlikte büyür. Çocuklarının güvenli bir geleceğe sahip olmasını isteyen ebeveynler onlar için bir birikim yapmayı planlayan çocuklar için açılan bir yatırım hesabıdır.

Birikim kullanılacak seçeneklerden biri olan bu hesap, Garanti Bankası şubesi aracılığıyla açılır. Hesap çocuk ya da ebeveyn adına olabilir. Hesap açılışından sonra hesapta biriken tutar banka tarafından fonda değerlendirilir. Ödeme alt limiti 100 TL’dir. Dileyenler bunun daha üzerinde ödemeler yaparak, daha yüksek birikimlere de ulaşabilirler.

Garantili Gelecek hesabı açtıran müşterilere, Garanti Bankası tarafından akıllı kumbara hediye edilir. Akıllı kumbara normal şartlara 54 TL ücreti olan bir üründür. Bu hesapla birlikte ücretsiz olarak verilir. Kumbara arıza yaptığı durumlarda bir sene içerisinde ücretsiz olarak tamir edilir. Garantili Gelecek hesabı sahibi olan çocuklar belirlenen etkinliklerden de ücretsiz veya indirimli olarak faydalanır. Böylece çocukların eğlenmesi de sağlanır.

Akıllı Kumbara

Garantili Gelecek hesabı açtıran müşterilere ücretsiz olarak verilen akıllı kumbara, dilendiği takdirde ücreti karşılığında bankadan da temin edilebilir. Akıllı kumbara paramatik şeklinde tasarlanan bir üründür. Çocuklarda birikim yapma isteği uyandırır. Kumbara ile birlikte çocuklara bir kart verilir ve kumbara bu kart ile kullanılır. Kartın bir şifresi gibi bulunur. Birikim hedefi konularak bu hedefe ulaşması için çocuk uyarılır. Madeni para ile çalışır. Özel günlerde çocuklara kutlama mesajı gönderir. Çocukla iletişim kurarak para biriktirme merakını artırır.

Çocuklarının geleceğini düşünen aileler için iyi bir birikim hesabı olan bu hesap, aynı zamanda acil durumlarda paranın çekilebileceği bir uygulamadır. Bu özelliği nedeniyle de diğerlerinden öne çıkar. Çocuklar ailelerinin en önemli varlıklarıdır. Bu nedenle onların geleceğini de kurmak önemli bir planlama ister. Bu hesap sayesinde edinilecek birikim, çocuğun eğitim masraflarına harcanabilir. Tabi ki eğitim sadece, okul ile sınırlı değildir. Çocuğun gelişimi için gerekli olan diğer kurs ve atölye masrafları da burada biriken para ile karşılanabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git