Garanti Bankası Cebe Havale (Cepbank) Yapma

Garanti Bankası Cebe Havale (Cepbank) Yapma
23 Mart 2018 tarihinde eklendi, 169 kez okundu.

Para havalesi yapmak istiyorsunuz ama karşı tarasın banka hesabı yok ya da, aynı bankayı kullanmıyorsunuz. Garanti Bankası, bu durumlar için oldukça faydalı bir uygulamaya sahip. Cebe havale hakkında bilginiz varsa, para transferleri artık sizin için daha kolay. Bu yöntemle para göndermek istediğiniz kişinin Garanti Bankası müşterisi olmasına gerek yoktur. Para göndermek için gerekli olan tek unsur, kişinin kullanılabilir durumda bir cep telefonu hattı olmasıdır. Ayrıca para gönderme işlemi için operatör ayrımı yapılmaz. SMS özelliği olan bütün hatlara para gönderilebilir.

Cepbank Para Gönderme

Garanti Bankası  internet uygulamaları ile yapılabilir. İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra, para transferleri adımından Cepbank Para gönderme kısmına gelinir. Alıcı kişinin telefon numarası ve gönderilecek miktar yazıldıktan sonra işlem onaylanır. Alıcıya anında parayı çekebileceği şifre gider.

Bir diğer seçenek ise, kısa mesajla para göndermektir. Para gönderilmek istenilen kişinin cep telefonu numarası veya kart numarası yazılır. Cepbank şifresi yazılarak 3333’e SMS gönderilir. Bu mesajın ardından para gönderen kişiye işlemle ilgili bir referans numarası gönderilir. İşlemde bir yanlışlık varsa, müşteri hizmetlerinin aranması durumunda işlem geri çekilebilir.

Cepbank Para Çekme

Cepbank yapılan kişi, Garanti Bankası ATM’lerini kullanarak, parasını 24 saat içinde çekebilir. Bu sürede çekilmeyen paralar gönderen kişinin hesabına tekrar aktarılır. Para çekmek için, Cepbank Para Çekme kısmına gelinir. Parayı gönderen kişinin cep telefonu numarası, alıcının cep telefonu numarası, gönderilen miktar ve banka tarafından yollanan şifre girilir. Gönderilen para miktarı bilinmiyor ise para çekme işlemi gerçekleştirilemez. Bu yolla gelen paranın güvenliğe de alınmış olur. Ardından para çekme işlemi tamamlanır.  Para çekme işlemi tüm Garanti Bankası bankamatiklerinden kolayca gerçekleştirilir. Şubeye gitme, sıra bekleme gibi zaman kaybettirici işlemlere gerek olmaz.

Cepbank para gönderme limitleri bankanın belirlediği oranlarda ve kişinin iznine bağlı olarak değişiklik gösterir. Belirlenen üst limitlerin dışında işlem yapılamaz. Bu işlemin bankanın belirlediği tutarlarda belirli bir maliyeti vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git