Finansbank’tan Hazır Kredi

Finansbank’tan Hazır Kredi
27 Mart 2018 tarihinde eklendi, 184 kez okundu.

İhtiyaç kredisine ilişkin bankalar piyasaya sürekli yeni ürünler çıkarmakta. Müşterilerin daha kolay bu ürünlere ulaşabilmeleri için yapılan bu çalışmalarda internet bankacılığı oldukça ön planda yer alıyor. Banka müşterileri artık şubelere gitmeden bu internet bankacılığı üzerinden işlemlerini yapabiliyor. Hatta ihtiyaç kredileri de artık bu platformlar üzerinden hesaba aktarılabiliyor. Finansbank’tan hazır kredi ürünü de bu kredilerden bir tanesi. Finansbank müşterileri kendi internet bankacılıkları üzerinden bu krediye başvuru sağlayabiliyor ve onaylanır ise hesabına aktarabiliyor.

Hesaptan para çekmek kadar kolay kullanılan bu üründen şu ana kadar yüz binlerce Finansbank müşterisi yararlandı. Kredinin kolay kullanılabiliyor olması acil nakit ihtiyaçlarında büyük kolaylık sağlıyor. ön onay yöntemi ile tanımlanan bu krediler tek tık ile hesaba anında aktarılabiliyor.

Ek Hesaba Bağlı Hazır Kredi

Finansbank’tan hazır kredi kullanmak isteyenler öncelikle Finansbank’tan bir ek hesap sahibi olmalıdır. Çünkü bu hazır kredi ürünü ek hesaba tanımlanan bir limittir. Ek hesabı olmayan müşteriler için öncelikle bir ek hesap başvurusu sağlanır. Banka daha sonra hazır kredi limitini uygun olur ise müşteri ek hesabına tanımlar. Ayrıca 48 ay vadeli kredi arayanlara müjde. Çünkü bu kredi 2 aydan 48 aya kadar vadelendirilebiliyor. Bu kredinin faiz oranı ize yüzde 1,41’dir. İhtiyaç kredilerinin faizlerinin artması elbette bu krediyi de etkiledi. Ancak normal faiz oranlarının altında seyrettiğini söylemek mümkün.

Hazır Krediye Nasıl Başvurulur?

Finansbank’tan hazır kredi ürününe başvuru yapmak oldukça basit. Ürün dijital bir ürün olmadığı için pek çok kanaldan başvuru yapılabiliyor. Elbette bunların en sık kullanılanı ve en kolayı internet bankacılığıdır. Krediler ve hazır kredi adımlarından yapılan bu başvuruyu cep şubeden gerçekleştirmek de mümkün oluyor. Aynı şekilde ATM ya da telefon bankacılığı kanalından da bu kredilere başvuru sağlamak mümkün. Ancak şubelerden bu kredilere başvuru yapılamıyor. Başvuru yapıldıktan birkaç saat ya da gün sonra bilgilendirme SMS’i geliyor. Bu SMS doğrultusunda müşteri başvurusunun olumlu ya da olumsuz olduğunu görebiliyor. Onaylanmasının ardından krediyi anında kullanmak mümkün.

Dijital Müşteri Sözleşmesi

Şubeden kredi çeken kişiler pek çok belgeyi imzalamak zorunda kalıyor. Ancak dijital şubelerde böyle bir hususun olmadığına dikkat kesilebilirler. Aslında durum hiç de böyle değildir. Şubelerdeki sözleşme içeriğinin aynısı dijital şubelerde de bulunmaktadır. Tek fark imzalamak yerine onay verdiğini beyan etmektedir. Müşteriler dijital şubeden kredilerini onaylamadan önce karşılarına uzaktan sözleşme metni çıkar. Bu metin içerisinde banka ve müşteri ilişkisinin kredi devam ederken ne şekilde ilerleyeceğine yer verilir. Bankanın krediye ilişkin neleri değiştirebileceği ve müşteri hakkında ne gibi kararları alabileceği de bu sözleşmeler içerisinde yer almaktadır. Bu noktada müşterinin bu sözleşmeyi imzalamadan önce net bir şekilde okumasında fayda bulunur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git