Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Alınır?
8 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 160 kez okundu.

Telefon hattına kredi, Türk Telekom Vodafone ve Turkcell tarafından faturalı hattı olan faturasını düzenli ödeyen ve en az altı ay aboneliği olan müşterisine hat üzerine olmak üzere verilen cihazın (telefonun) ikinci el borsasında satılması sonucu elde edilen bir paradır. Hali hazırda bir kredi değil alınan cihazın nakite çevrilme olayıdır.

Sizinde herhangi bir cep telefonu operatöründe kullandığını bir hattınız var ise sizde bir telefon alabilir siniz bunun için yapmanız gereken yetkili bayiye giderek orada bulunan müşteri temsilcisine bir adet telefon almak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Görevli sizin bilgileriniz ile size verilebilecek bir cihaz var mı veya ne kadarlık bir telefon alabileceğinizi size net olarak söyleyecektir.

Eğer uzun süreli şöyle 3-5 yıllık bir aboneliğiniz var ise ve faturalarınızı aksatmadan ödemiş iseniz size ortalama beş bin ile yedi bin arası bir cihaz çıkacaktır ki, görevli size bunu zaten belirtecektir. Burada yapmanız gereken en kolay satılan telefonu almak ve limitinizi sonuna kadar kullanın cihaz başvurunuz onaylanması halinde 10-20 dakika gibi bir sürede telefonunuzu teslim alabilir siniz.

Buraya kadar olağan işlemi yaptınız telefonunuzu teslim aldınız şimdide bunu nakite çevirme zamanı öncelikle aceleci olmayın letgo vb platformlarda ilan açınız satışa çıkartınız, sıfır piyasa fiyatının 200-300 altı bir fiyat yazınız ve sabırla bekleyiniz. çok düşük teklifler de gelecektir ancak o teklif sahipleri zaten telefoncu bu için simsarları sizden alıp tekrar satacaklar ve 100-200 de onlar nasiplenecek aceleniz var ise 300-500 aşağı fiyata zaten hemen gider ama sabırlı olursanız iyi fiyata satabilir siniz tabi bu oranlar beş binlik bir telefon için izah ettik.

Şimdi diyeceksiniz ki, bir çok reklam ve site evet onlarda size yardımcı olur ama daha fazla komisyon ödersiniz işin içine bir aracı girmiş olur bu kadar basit bir iş için aracıya gerek yok zaten cihaz hakkınız var ise yukarıda izah edildiği şekilde alırsınız cihaz hakkınız yok ise zaten aracılar da size cihaz onayı alamaz.

Ayrıca Türk Telekom İnternet Hattı ile birlikte sabit telefon hattı üstüne de bilgisayar tablet ve telefon alabileceğinizi belirterek yazımıza son veriyoruz. İşlemler bu kadar kolay gidin başvurun ve telefonuzu alın ve satın en azından kısmende olsa nakit ihtiyacınıza bir yol bulursunuz tabi telefonu 24 yada 36 ay taahhüt ile aldığınızı yine piyasa fiyatına göre fahiş bir fiyat dayatması olduğunu sanırım biliyorsunuzdur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git