Evden Yapılabilecek Ek İşler

Evden Yapılabilecek Ek İşler
23 Mart 2018 tarihinde eklendi, 208 kez okundu.

Siz de elinize geçen parayla yaşayamıyor, ay sonunu getirmekte zorlanıyorsanız, muhtemelen ek iş yapma planlarınız vardır. Ek iş yaparak bütçenizi biraz rahatlatmanız mümkün. Sadece nereden başlayacağınızı bilmeniz önemli. Öyle hikayeler var ki, zamanında ek iş olarak başladıkları işleri büyütüp, bunu ana gelirleri haline getiren insanlar hakkında.

Blog yazmak: Blog yazarak para kazanabilirsiniz. Tabi bunun için biraz çalışmanız gerekli. Peki bu para kazanma işi nasıl oluyor. Sıkı bir takipçi sayısına ulaştığınızda veya bloğunuz belli bir tıklanma sayısına geldiğinde reklam alabilir, satış ortaklığı yapabilirsiniz.  Açtığınız bloğa bir iki yazı yükleyip sonra da bundan para kazanmayı beklemek imkansızdan da imkansız. Sürekli güncellenen bir bloğunuz olması lazım ki dikkat çekin. Hangi konuda blog açacağınız hakkında fikriniz yoksa, en çok ziyaret edilen blogların anne-bebek, moda, güzellik, sağlık, oyun, spor, teknoloji, finans alanlarında olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan ilginizi çeken bir konu varsa, biraz çalışmaya ne dersiniz?

Ders vermek: Uzmanı olduğunuz bir konu varsa bunu kazanca çevirme şansınız da var demektir. Matematik, edebiyat, fizik, kimya, yeterli olduğunuz bir alanda ders vererek ek gelir elde edebilirsiniz. Üniversiteye hazırlanan gençlere ders verebilirsiniz. Yabancı diliniz iyiyse, bunu kullanabilirsiniz. Hatta çok iyi çaldığınız bir müzik aleti varsa, şansınızı müzikte deneyebilirsiniz. Dans etmeyi biliyorsanız, evinizin bir odasını küçük bir stüdyoya çevirip, meraklılarına dans dersi verebilirsiniz. Son zamanlarda moda olan bir konu da yoga. Bilginiz varsa, insanlara yoga yaptırarak para kazanmanız olası.

Ütü yapmak: Kimin ütü yaptıracak birine ihtiyacı olur demeyin. Çocuklu ve çalışan bir anne olabilir, bekar birisi olabilir, işlerinden başını kaşıyacak zamanı olmayan biri olabilir. Bu kişilerle anlaşıp, ütülerine talip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken düzgünce ütülenmiş eşyaları vaktinde teslim etmek. Ütü işi biraz dikkat isteyen bir iş olduğu için, ne kadar titiz olursanız tavsiye edilme oranınız da o kadar artar. Hatta şansınız varsa aynı insanlara yemek yapmayı da teklif edin. Böylece kazancınız artacaktır.

Satış temsilciliği: Kozmetik ve temizlik firmalarının yaygın olarak kullandığı bir yöntem olan satış temsilciliği işi uzun zamandır var. Bu işe eğilenlerin önemli miktarlarda paralar kazandığı biliniyor. Temsilcilik aracılığıyla iş veren şirketler, sattığınız ürünlerin toplam tutarından belirli bir yüzdeyi de size ayırır. Çevrenize güveniyorsanız, satış temsilciliği tam size göre demektir. Hem kendi ürünlerinizi daha ucuza alırsınız, hem de sattığınız ürünlerden para kazanırsınız. Böylece bütçenize iki yönlü bir katkı sağlarsınız.

Takı yapmak: Kadınların vazgeçmediği ürünlerden biri de takılardır. Rengarenk boncuklardan yapılan takılar hangi kadının merakını cezbetmez. Takı işi yapmak için ufak bir yatırım yeterli. Modeller ise internet sitelerinden bulunabilir. Alıştıkça kendi modellerinizi de tasarlayabilirsiniz. Yaptığınız takıları yakın çevrenize, dükkanlara satabilir, sosyal medya üzerinden pazarlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git