Evde Neler Yapabilirsiniz?

Evde Neler Yapabilirsiniz?
23 Mart 2018 tarihinde eklendi, 162 kez okundu.

Geçim şartları ağırlaştı. Özellikle çocuğu olan aileler masrafların altından kalkamaz hale geldi. Bazı durumlarda bir işe girip çalışmak mümkün olmasa da, alternatif yöntemler geliştirilebilir. Bunlarda genellikle evde yapılan işlerdir. Evde ek iş fikirleri arasında sizin için de uygun olan bir iş mutlaka vardır. Belki evinizde dikiş makinanız vardır, boyamayla aranız iyidir, tasarım yeteneğiniz kuvvetlidir. Her ne yapabiliyorsanız bunu bir fırsata çevirmek elinizde. Özellikle ev hanımları bu fikirlerden çok hoşlanacak.

Örgü bebek yapma: Amugurimi adı verilen örgü bebekler revaçta. Hem doğal olmaları hem de plastik gibi zararlı maddeler içermemeleri nedeniyle anneler çocukları için örgü bebek almayı tercih ediyor. Sadece bebek değil örgü örerek başka figürler de yapmak mümkün. Kedi, köpek, keçi, araba, gemi; hayal gücü ne kadar genişse, üretilen ürün sayısı da o oranda artmakta. Örgü bebek çok fazla malzeme de gerektirmiyor. Bebek yapımı için özel üretilmiş ipliklerden satın almak yeterli.

Ahşap boyama: Tahta parçalarının üzerine çeşitli desenler boyayıp bunları satabilirsiniz. İster duvarlar için süs eşyası yapın, isterseniz uyarı levhaları. Örneğin, bebek resmi çizerek yanına bebek odası yazısı yazıp, satılmak üzere şahane bir kapı süsü ortaya çıkarabilirsiniz. Marangozdan ahşap parçalarını dilediğiniz şekilde kestirebilirsiniz. Ahşaba uygun boyalar ve fırçalar kullanarak harika süs eşyaları ortaya çıkartabilirsiniz.

Plaj kıyafetleri: Plaj kıyafetleri o kadar çeşitli ki, evde ek iş fikirleri arasında en çok kişiye ulaşacak olanı. Örgü bikiniler, pareolar, deniz elbiseleri, aklınıza ne gelirse üretebilirsiniz. İnce kumaşlar, peştameller kullanarak hazırlayacağınız plaj kıyafetleri yaz boyunca sizin için önemli bir gelir kaynağı olacaktır. Hem bu ürünlerin satışı için mağazalarla da anlaşabilirsiniz. Konsinye vereceğiniz ürünler satıldıkça siz de yenilerini üretir, satış hacminizi artırabilirsiniz.

Tasarım yastıklar: Çeşitli desenlerdeki kumaşlardan yaptığınız yastıkları satabilirsiniz. Özellikle üzeri hayvan figürlü yastıklar daha çok tercih ediliyor. Evlerin en önemli dekorasyon ürünü olan yastıklar sizin için de bir gelir kaynağı olabilir. Geleneksel desenlerden, modern çizgilere kadar, yastıkların üzerine yapabileceğiniz çizimler sınırsız. Sadece üretme yeteneğinize ve araştırma merakınıza kalmış. Yastıkların içini elyaf, sünger veya pamuk ile doldurabilirsiniz. Kullanacağınız malzeme yastığın kullanılacağı alana göre değişir. Mesela bebek yastıkları için pamuk seçerken, koltuk minderleri için elyaf daha uygun olur.

T-shirt tasarımı: Evde ek iş fikirleri denilince akla pek gelmese de, değişik t-shirtler aranan ürünler arasında. Düz renk t-shirtler üzerine kumaş boyasıyla desenler çizebilirsiniz. Hazırladığınız desenleri transfer baskı yöntemleriyle t-shirtün üzerine kopyaladıktan sonra, boyama işlemine geçilir. Boyanın sabitlenmesi ise ütü yardımıyla yapılır. Böylece birkaç değişik model hazırladıktan sonra, elinizde bulunan tüm örnekleri bir anda satışa koyabilirsiniz. Hatta özel sipariş ürün alırsanız kazancınız daha fazla olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git