Evde Ek İş Yapmak

Evde Ek İş Yapmak
23 Mart 2018 tarihinde eklendi, 218 kez okundu.

Kredi kartı borçları, birikmiş krediler, çocukların eğitim masrafları, faturalar, kısaca geçim derdi insanları ek iş yapma mecburiyetine getirdi. Ancak insan bedeni, bütün gün çalışmaya müsait değil. Yani iş çıkışı başka bir işe gitmek ne vakit olarak ne de fiziksel olarak mümkün. Bunun yerine evde yapılabilecek ek iş fırsatları değerlendirilebilir. Siz de evde ne yaparım diye düşünüyorsanız, yazının devamında kendinize uygun bir ek iş bulabilirsiniz.

İnternet sitelerinden satış yapmak: Etrafınızda gördüğünüz ilginç hediyelik eşyalar, doğal ürünler, kıyafet, ayakkabı, aklınıza gelebilecek ne varsa toparlayıp bunların satışını yapabilirsiniz. Özellikle el işi ürünlerin internette alıcı bulma şansı daha fazla. Gelinlik kızlar için çeyiz hazırlayabilir, yaz öncesi ince kumaşlardan yaptığınız plaj kıyafetlerini pazarlayabilirsiniz. Seçenekler çok geniş olduğu için tercih size kalmış. Bu işten ne kadar para kazanacağınız, tamamen ne kadar gayret gösterdiğinize bağlı.

Deşifre yapmak: Deşifre yapmanın ne demek olduğunu kısaca özetlemek gerekirse, bir konuşmayı metne dökmek diyebiliriz. Meşakkatli bir iş olmasına rağmen, evde oturduğunuz zamanlarda deşifre hizmeti vererek iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Unutmayın bu işle bütün yaşamını geçiren insanlar var. Deşifre işini freelance aracı sitelerden bulabilirsiniz. Biraz titiz çalışmanız kısa sürede diğerleri arasında ön plana çıkmanızı sağlar.

Sanal asistanlık: Kulağa ilginç gelse de artık böyle bir iş kolu oluştu. Bir nevi sekreterliğin ofis dışına çıkmış hali. Sanal asistanlar da, yönetici asistanlarının yaptıkları işi yaparlar. Tek farkları bu işi internet olan her yerden yapabilmeleri. Sanal asistanlık yaparak ayda 1.000 TL’ya kadar gelir elde etmek mümkün. Bütün yapılacak olan, birlikte çalışılan kişinin randevularını ayarlamak, metinlerini yazmak, e-postalara bakmak, seyahatlerini organize etmek. Özellikle bütün gün evde olan ev hanımları için ideal bir iş. Sanal asistanlık için bir cep telefonu, internet hattı, bazı durumlarda da ofis araçları gerekli olur.

Emlakçılık: Belki her yer emlakçı dolu ama en azından yaşadığınız bölge ile başlayabilirsiniz. Emlak işini yapmanın en kolay yolu, etrafınızdaki satılık ve kiralık menkulleri internet üzerinden pazarlamak. Bu iş için bir emlak bürosuyla belirli bir komisyon karşılığında da anlaşabilirsiniz. Emlak pazarı özellikle yaz aylarında işlerin arttığı bir iş koldur. Eğer yazlık bölgelerle bağlantınız varsa, günlük, haftalık ve aylık ev kiralamaları yapabilirsiniz. İnternet ve cep telefonu yeterli.

Veri giriş elemanlığı: Akşamları oturduğunuz yerden yapabileceğiniz bir başka iş de veri girişi. Veri girişi için firmalar genellikle dönemsel eleman ararlar. Bazı firmalarsa, işi verdikleri kişiden memnun kalırlarsa sürekli çalışabilir. Fiyatlandırma girilecek veriye göre değişir. İş çıkışı boş zamanlarda biraz daha gelir elde etmek için kullanılacak yöntemlerden biridir. Ayda ortalama 1000 lira gibi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git