Evde Ek İş Yaparak Bütçenizi Rahatlatın?

Evde Ek İş Yaparak Bütçenizi Rahatlatın?
22 Mart 2018 tarihinde eklendi, 221 kez okundu.

Faturalar kabusunuz mu oldu? Ödemeler artık sizin için çıkmaza mı girdi? Bu durumda olan tek kişi siz değilsiniz. Yaşanan ekonomik çalkantılar birçok insanı dar boğaza sürüklerken, çaresiz kalmak yerine yeni yöntemler arayarak bu sıkıntılardan kurtulmaya çalışanların sayısı da oldukça fazla. Bütün bu sorunlardan kurtulmanız ve biraz nefes almanız mümkün. Nasıl mı? Ek iş yaparak bir parça daha gelir elde edebilirsiniz. Size evde ek iş fikirleri ile ilgili birkaç önerimiz var.

E-kitap yazmak: Hayal gücünüz biraz geniş, yazı diliniz kuvvetliyse, e-kitap yazarak para kazanabilirsiniz. Kitabınızı iyi bir düzenleme programından geçirdikten sonra, satışa sunabilirsiniz. Tabi sadece hayal gücüne dayalı, kurmaca kitapların satıldığını düşünmeyin. Yemek tarifleri, gezi kitapları, hayvan bakımıyla ilgili konular da dikkat çeken başlıklar arasında. Bir kitap yazdığınızda eğer iyi orunlar alırsanız, onlarca kişinin o kitabı satın alacağını söyleyebiliriz. E-kitap satmak için oluşturulmuş platformlardan satoş gerçekleştirilebilir.

Kozmetik ürün satışı: Toptan alınacak kozmetik ürünlerin satışı da evde ek iş fikirleri arasında önemli bir yer tutar. Kadınların kozmetik merakı bilinen bir gerçek. Bunu kazanca çevirmek de size kalmış. Toptancılar ile anlaşıp değişik ürünler tedarik ettikten sonra işe başlanabilir. Kozmetik ürünlerde skala geniş, buna bağlı olarak da alıcı bulmak çok kolay.

Müşteri temsilciliği: Evde bir telefon ve internet bağlantısı ile freelance müşteri temsilciliği işi bulabilirsiniz. Firmalar bu işi yapabilmeniz için size gerekli eğitimleri verirler. Daha sonra sizden günün belirli vakitlerinde gelen aramaları yanıtlamanızı beklerler. İş saatini kendinize göre belirleme imkanınız var. Böylece diğer işlerinizi aksatmadan bu işten de gelir elde edebilirsiniz.

Salça yapımı: Yaz aylarında mis gibi dalından koparılmış domatesler ve biberler ile yapacağınız doğal salçalara kim hayır diyebilir? Bu işte biraz tecrübe edindikten sonra, salçalara değişik seçenekler eklemek de elinizde. Sadece salça değil, kahvaltılık soslar da hazırlayabilirsiniz. Cevizli, acılı, bademli, zeytin ezmeli soslarınızı satabilirsiniz.

Özel yemekler yapma: Şeker hastalarına, glüten alerjisi olanlara, veganlara, vejeteryanlara özel yemekler hazırlamak da evde ek iş fikirleri arasında en çok tutanlar. Bu kişiler endüstriyel ürünler arasında sağlıklarına veya tercihlerine uygun gıdalar bulamadıkları için, beslenmelerinde sorunlar yaşayabiliyor. Siz de bu açığı kapatabilirsiniz. Özellikle diyabetik tatlılar en çok aranan ürünler arasında. Bir de süt içermeyen vegan peynir yapımı var.

Evde kuaförlük hizmeti: Genellikle manikür ve pedikür hizmeti verilebilir. İş saatleri kuaföre gitmeye imkan vermeyen kişiler evde bu hizmetleri almayı tercih ediyor. Ufak bir kursla kısa sürede çok rahat bu işi yapar hale gelirsiniz. Eğer iş alanınıza nail art denilen, tırnaklara desen çizmeyi de eklerseniz isminiz hemen duyulur. Bu işte sandığınızdan daha büyük kazanç var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git