Evde Ek İş Ne Yapılabilir?

Evde Ek İş Ne Yapılabilir?
23 Mart 2018 tarihinde eklendi, 183 kez okundu.

Ev bütçesine katkı sağlamak istiyorsunuz ama tam mesaili bir işte çalışmanız mümkün değil mi? Bu da demek oluyor ki, ek iş fikirleri tam size göre. Başlayacak yer bulamıyorsanız  veya cesaretiniz yoksa, bu tür işlerden para kazananların olduğunu unutmayın. Ev hanımları resmi prosedür konusunda bir şüpheye düşüyorsa, onun için de bir çözüm var. Maliyeye evden çalışıldığını gösteren bir başvuru yapıldığında, bir tutara kadar olan kazançlar vergiden muaf tutulur. Böylece resmi anlamda da bir sorun yaşanmaz.

Gizli müşteri: Her ne kadar bu iş evde yapılmasa da, ek iş olarak denenebilecek işlerden biridir. Markalar, mağazalarının denetlenmesi için gizli müşteri gönderirler. Bu kişilerin yapacağı alışveriş tutarları firmanın kendisi tarafından karşılanır. Bazı firmalar bu iş için direkt ödeme yaparlar. Gizli müşteri olan kişiler, mağaza içinde fotoğraf çeker ve genel durum ile ilgili gördüklerini raporlar. Bu işten günde 50 lira kazananlar olduğu gibi, daha fazla kazananlar da vardır. Gizli müşteri olmanın bir avantajı da bazı ihtiyaçları ücret ödemeden sağlamaktır.

Kanvas tablo yapımı: Dekorasyon için kullanılan ürünlerden biri olan kanvas tablolar, evde ek iş fikirleri arasına girebilir. Kanvas tabloları basmak için kullanılan baskı makinesi, evin bir köşesinde dururken, siz de hazırlayacağınız tablolardan para kazanabilirsiniz. Tabloların büyüklüğü farklılık gösterir. Hatta bu işi evde yapmanın bir avantajı da, istenilen görselin basılmasına olanak sağlamasıdır. Böylelikle daha farklı ürünler elde edilebilir.

Kanaviçe takı: Son dönemin moda takılarından biri olan kanaviçe takıların aparatları hazır olarak satın alınabilir. Ortalama bir takının maliyeti 5 lira gibi tutar. Satışı ise 20 lira civarında. Modeller küçük olduğu için, gün içinde çok sayıda takı yapmak mümkün. İyi bir gelir kaynağı olur. Etamin üzerine işlenen minik figürler bu takı aparatlarına geçirilir. Kediler, kuşlar, yapraklar, isimler, seçenekler ise oldukça geniş.

Kapı süsleri: Dış kapılar için hazırlanan kapı süsleri niye size kazanç olarak dönmesin? Doğadan toplanan malzemeler ile, hazır süsleri karıştırarak yapacağınız kapı süslerini internet üzerinden satabilirsiniz. Kapı süsü yapmak için çam dalları, kozalaklar, minik figürler birleştirilebilir.

Mandal paketleme: Mandal paketleme işi, diğer evde ek iş fikirleri içerisinde ayrı bir yer tutar. Bunun nedeni de yaratıcılık gerektirmemesidir. Hazır alınan mandallar belli bir düzen içerisinde dizilip, paketlenir. Böylece tüketiciye sunulmaya hazır hale gelir. Mandal paketleme işi mandal üreticileri tarafından verilir.

Doğal şampuan yapımı: İçinde bol kimyasalların olduğu şampuanları kullanmak istemeyenler, doğal şampuanlara yönelmeye başladı. Doğal şampuan bulmak ise sorun. Bu konudaki açığı kapatabilirsiniz. Doğal şampuan tarifleri internette kolaylıkla bulunuyor. Doğal şampuana ek olarak, doğal kremler ve sinek kovucular da işin bir parçası haline gelebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git