Enpara Cebe Havale (Cepbank) Yapma

Enpara Cebe Havale (Cepbank) Yapma
28 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 235 kez okundu.

QNB Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmeti olan Enpara avantajlı uygulamalar ile bankacılık sektörüne girdiği günden bu yana oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştı. En büyük özelliği bankacılık işlemlerinden ücret almaması olan Enpara, dijital kanallar üzerinden hizmet verir. Enpara hesabınız var ve para göndermek istiyorsunuz. Bu durumda seçenekleriniz oldukça fazla. Havale yapabilirsiniz, EFT yapabilirsiniz ve bütün bunlar için ücret ödemezsiniz.

Peki para göndermek istediğiniz kişinin Enpara hesabı yok ya da EFT saatlerini kaşırdınız. Bu durumda başka bir seçenek daha sizi bekliyor. Enpara cebe havale ile, bu sorunu kısa bir yolla çözebilirsiniz. Cebe havale kısaca, göndericinin hesabından alıcının cep telefonu numarasına para göndermektir.

Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Cepbank yapmak için Enpara müşterisi olmak ve hesapta para göndermeye yetecek bakiyenin bulunması gerekir. Enpara cep şubeye girilir. Ardından para transferleri adımına gelinir. Eğer bikaç hesap birden varsa, paranın vadesiz hesap kısmında olması gerekir. Enpara birikim hesabında olan paranın transfer işlemi yapılamaz. Transferler başlığı altında ‘Cep Telefonu’ seçeneğine tıklanır. Eğer bu işlem sürekli yapılacaksa, hızlı işlemler menüsüne kaydetme seçeneği vardır. Bu seçenek daha sonra tekrar aynı basamakları tekrarlamadan cebe havale yapmaya imkan sağlar.

Cebe havale işlemi tamamlandıktan sonra, alıcıya hemen bir şifre gider. Bu şifre Enpara sistemi tarafından otomatik olarak gönderilir. Para çekme işlemi QNB Finansbank ATM’lerinden gerçekleştirilir. Enpara’nın kendisine özel bir ATM sistemi bulunmaz. Alıcı ATM’de cebe gelen parayı çekme seçeneğini kullanır. Parayı çekmek için TC kimlik numarası, şifre ve tutar bilgilerine ihtiyaç duyulur. Bu bilgiler hatalı olduğu takdirde banka paranın ödemesini yapmaz.

Enpara ile para çekmek de, göndermek de ücretsizdir. Paranın 24 saat içinde çekilmediği durumlarda, paranın tamamı gönderene iade edilir. Bu işlemin yapılabilmesi için alıcının cep telefonu numarası Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde hizmet veren bir GSM operatörüne kayıtlı olmalıdır. Bu işlem ile günün her saati, hatta banka mesaide olsun olmasın, para gönderme rahatlıkla yapılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git