En Yüksek Veren Vadeli Hesap

En Yüksek Veren Vadeli Hesap
12 Mart 2018 tarihinde eklendi, 192 kez okundu.

Farklı internet hizmetleri sayesinde en yüksek veren vadeli hesap işlemleri hakkında örnekler incelenebilir. Bankaların verdiği faiz oranlarını anlık olarak hesaplamalar yapılmasını sağlayan aracı kurumlar, belirtilen rakamlar için verilecek faiz oranları ve kazanımlar hakkında detaylı bilgiler verir.

Online olarak yapılabilecek işlemler ile en yüksek faiz getirisi elde edilebilir. Türkiye’deki her bankanın mevduat ürünlerinin listelendiği sistemler aracılığıyla en yüksek veren vadeli hesaplar hakkında bilgi edinilerek kazançlı yatırımlar yapılabilir. Sistem üzerinden yapılan işlemler ise güvenlik sertifikası ile gerçekleşir. Her bir bankanın hesap getirileri hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı sistem ile net kazanç rakamlarına ulaşılabilir. Her banka farklı uygulamalarla müşterisini kendine bağlar.

Bankaların mevduata verdiği güncel oranlar ile hesaplanan faiz oranları hesaplanarak müşterilerin karar verebilmesi için bir arada müşterilerin bilgisine sunulur. Bankalar şubelere gelerek işlem yapan müşterileri ile kendiişlerini internet bankacılığı üzerinden kendileri halleden müşterilerin gider paylaşımlarını düşünerek faiz rakamlarını belirlerler. Kira, personel ücreti ve genel giderlerin ağır bastığı banka şubeleri ile internet bankacılığı arasında masraflar açısından büyük farklar bulunur. Bu sebeple bankaların internet işlemleri karşılığında verdikleri oranlar her zaman daha yüksektir.

İnternet bankacılığı banka şubelerine gitmeden internet erişimi olan bir yerde ve makine ile yapılan ve bankacılık işlemlerinin hepsini içeren işlemler zinciridir. Şubelerdeki kalabalık işlem yükün azalttığı için, merkezleri personel artışından ve maliyetlerinden koruyan bir yöntemdir. Maliyetleri düşüren bir yöntem olduğu için bankalar da bu işlemlere sundukları özel avantajlar ile müşterilerini bu yöne çekme arzusundadırlar.

Müşteriye özel numara ve şifre ile yapılan internet bankacılığı hizmetleri arasında en yüksek veren vadeli mevduat işlemleri de yer alır. İzin verilen limitler dâhilinde bankaya gitmeden yapılan işlemler şubelerdeki iş yükün azaltmakla kalmaz müşterilerinde zamandan tasarruf etmelerine olanak sağlar. Müşterileri teşvik etmek amacıyla pek çok işlemin ücretsiz olarak yapıldığı internet bankacılığı sadece nakit çekme işlemleri için kullanılamamaktadır.

Kredi kartı özelliklerinde ancak sadece alışveriş yapılmasına olanak sağlayan sanal kart uygulamaları da bu bağlamda artan işlemler arasında yer almaktadır. Bu sayede evden yürütülebilen şirket işleri de sayı olarak her geçen gün çoğalmaktadır.    

Vadeli hesaba en iyi faiz oranını özellikle Özel bankalar vermektedir, bu bankaların internet şubelerinde açılacak olan vadeli hesaplara iyi faiz almanız mümkündür. Örneğin Finansbank Enpara, TEB CEPTETEB, Garanti Bankası iGaranti,  Yapı Kredi Bankası Nuvo, İNG Bank Turuncu hesap gibi uygulamaları kullanmanız halinde en iyi vadeli oranlarınız görmeniz mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git