Ek İş Yaparak Para Kazanmak

Ek İş Yaparak Para Kazanmak
23 Mart 2018 tarihinde eklendi, 209 kez okundu.

Gün içerisinde işleri bitirdikten sonra boş vaktiniz kalıyorsa biraz kazanç elde etmek için ek iş yapmaya ne dersiniz? Ev hanımları için evde ek iş fikirleri hakkında bilgiler içeren bu yazıda geçen işler, göreceksiniz ki kolaylıkla yapacağınız işler var. Biraz malzeme ile başlayacağınız bu fikirler, bütçenizi rahatlatacağı gibi kazandıkça motivasyonunuzu da artıracak.

Turşu yapıp satmak: Evde yapılabilecek ek iş fikirleri arasında belki de en kolay olanı turşu yapıp satmak. Çeşitli sebzelerden yapılan turşular, satılabilir. Özellikle ev yapımı ürünlere rağbet oldukça fazla. Turşuysa sofraların en çok tercih edilen ürünlerinden biri. Hatta değişik ve kimsenin bilmediği turşular yapıp pazarı genişletmek mümkün. Lahana, salatalık, domates, patlıcan ya da bu sebzelerin hepsinin karışık olduğu turşular yapabilirsiniz.

Kokulu taşlar yapmak: Kokulu taşlar yeni bir imalat biçimi. Kokulu taş yapmak için gerekli olan toz, esans ve kalıplar hazır olarak satılıyor. Özellikle ev hanımları bu işe oldukça rağbet göstermekte. Kokulu taş yapmak çok da zaman almayan bir evde ek iş fikirleri arasında olduğu için, kolaylıkla üretime geçmek mümkün. Kokulu taşların hazırlanması yaklaşık 20 dakika sürüyor. Dekorasyondan hediyelik eşyalara kadar geniş bir alanda kullanılan kokulu taşlar, para kazanmak için iyi bir fırsat. Yapılan kokulu taşlar farklı renklere boyanarak daha değişik ürünler elde edilebilir.

Reçel yapmak: Turşu gibi ev yapımı reçellere de ilgi büyük. Mevsiminde toplanan meyvelerden yapılacak reçellerin alıcı bulmaması mümkün değil. Hatta yeni bir akım olarak şekersiz reçeller yapılabilir. Şeker yerine meyve suları ile hazırlanacak reçeller daha çok tercih ediliyor. Bunun içinse tatlandırıcı olarak genellikle üzüm veya elma suyu kullanılıyor. Reçelleriniz için kendi markanızı oluşturabilir, kavanozları minik etiketlerle süsleyebilirsiniz. Reçeliniz ne kadar doğalsa fiyatı da o kadar artar.

Nikah şekeri: Nikahların vazgeçilmezi olan nikah şekerleri de evde ek iş fikirleri arasında önemli bir yer tutar. Hatta beceriniz varsa nikah şekerlerini kokulu taşlar ile birleştirerek farklılık yaratabilirsiniz. Tabi nikah şekeri deyince akla sadece şekerler gelmesin. Minik şişelerde renkli sular, lavanta kesecikleri, deniz kabukları gibi alternatif malzemeler kullanılabilir. Nikah şekerleri yapımında kullanılan malzemeye göre ortalama 3 ile 10 lira arasında alıcı bulmakta.

Davetiye yazma: Matbaa baskısı olan davetiyeler kadar, el yazması olanlar da hala tercih ediliyor. Güzel bir el yazınız varsa, bu iş tam size göre. Davetiye üreticilerinden alacağınız bu işte, elinize verilen listeye göre davetiyelerin üzeri doldurulur. Hatta bazen zarfların da el yazısı ile yazılması tercih edilebilir. Düğün telaşı içerisinde olan çiftlere ciddi vakit kazandıracak bir uğraş. Bu iş için gerekli olan iyi bir mürekkep ve güzel yazı yazmak için kullanılan kalemler ile onların uçları. Bunlar kırtasiyelerden kolaylıkla temin edilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git