Dijital Kredi Nedir? Hangi Bankalardan Alınır?

Dijital Kredi Nedir? Hangi Bankalardan Alınır?
22 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 220 kez okundu.

Teknolojinin sürekli olarak değişmesi ile birlikte hayatımızda birçok şey dijitalleşti. Dijital kredi de bu kavramlardan birisi. Bu yazımızda ise dijital kredinin ve dijital bankacılığın ne olduğunu anlatacağız. Yine bu kredi tipini veren bankaları da paylaşacağız.

Artık kredi almak için bankaya gitmek zorunda değilsiniz. Tabi ki ipotekli kredi, ihtiyaç kredisi veya yüksek miktarlarda kredi çekmek için bankaya gitmek zorunlu olsa da düşük tutarlarda ki ihtiyaçlar için bankaya gitmeden de telefon ile kredi alabilirsiniz.

Bugün itibariyle her bankanın telefon uygulaması ve İnternet şubesi bulunmaktadır. Bu uygulamalardan para gönderebilir, kredi başvurusu yapabilir veya fatura ödeyebilirsiniz. Aşağıda adını vereceğimiz bankaların uygulamalarını indirerek dijital kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu şekilde hem sıra bekleme derdinden kurtulursunuz hemde nakit ihtiyacınızı çok daha rahat bir şekilde temin edebilirsiniz.

Kimlik bilgileriniz ile bir mesaj atarak kredi talebinde bulunabilirsiniz. Talebiniz onay gördüğü takdirde kredi tutarı hesabınıza yatırılmaktadır. Size ise bu parayı sadece çekmek kalmaktadır. Hatta parayı hiç çekmeden yine bu uygulamalar ile parayı başka bankaya veya kredi kartına da aktarabilirsiniz.

Bu sistem ile birlikte zaman tasarrufu sağlanmaktadır. Yine parayı yanınızda taşıyarak büyükte bir riskten kurtulmuş olursunuz. Günün herhangi bir saatinde bankaların mesai saatlerinde olup olmamasını önemsemeden nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Peki konuyu çok uzatmadan bu hizmeti veren bankaların hangilerini olduğuna geçelim.

TEB Bankası; Bu banka genellikle bu tarz dijital işlemleri sıklıkla kullanan ve müşterilerine her saat hizmet veren bir kuruluştur. CEPTE TEB uygulamasını indirmeniz yeterlidir. Bu uygulama ile eğer bankanın müşterisi iseniz direkt olarak kredi talebinde bulunabilirsiniz. Tabi ki faiz oranlarının normal kredilerde ki oranlardan fazla olduğunu unutmayın çünkü dijital krediler kolay alınabildiği için oranlarda yüksektir.

QNB Finansbank; Dijital bankacılık terimini ilk ortaya atan ve bunu en iyi şekilde uygulayan banka QNB’dir. ENPARA uygulamasının şuan ülkemizde bir benzeri yoktur. Bu uygulama sayesinde bankaya hiç gitmeden direkt olarak İnternet sitesinden hesap oluşturabilirsiniz. Kartınız ise verdiğiniz adrese sadece 2 hafta içerisinde gelmektedir. ENPARA uygulamasını indirerek havale, EFT ve kredi gibi işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu arada ENPARA uygulamasında EFT ve Havale gibi işlemlerin ücretsiz olduğunu belirtmekte fayda var. Bu uygulama tamamen dijital olduğu için bankanın giderleri çok az olmaktadır. Bankada bu yüzden bu uygulama ile alınan kredilerde ki faiz oranlarını düşük tutmaktadır.

Garanti Bankası; İGaranti uygulaması sayesinde kredi ihtiyacınızı rahatlıkla halledebilirsiniz. Herhangi bir dosya masrafı veya çeşitli masraf talep edilmemektedir. Faiz oranları QNB’den fazla olsa da diğer bankalara göre uygundur.

Bu bankaların dışında ise Akbank Dijital ve Dijital Deniz uygulamaları mevcuttur. Banka tercihi tamamen size kalmış bir durumdur. Diğer yandan, bizim tavsiyemiz ise kesinlikle ENPARA uygulamasıdır. Masrafların olmaması, uygulamanın çok iyi çalışması ve faiz oranlarının düşük olması sebebiyle diğer bankalara göre çok avantajlıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git