Anında CEBTETEB Kredisi

Anında CEBTETEB Kredisi
27 Mart 2018 tarihinde eklendi, 223 kez okundu.

Kredilerin hayatımızda büyük bir yer kapladığı düşünülürse her gün milyonlarca kişinin kredi kullandığını düşünmek de doğru olur. Çünkü insanlar zaman zaman acil durumlar karşısında paraya ihtiyaç duyabilmekteler. Bunun yanında önlerine çıkar fırsatları kaçırmak istemediklerinde kredi yollarını arayabilirler. Normal şartlarda kredi kullanabilmek için insanların banka şubelerine gitmeleri ve kredi sonuçlarını beklemeleri gerekir. Yoğunluğa bağlı birkaç hafta içinde kredisi onaylanan müşterilerden söz etmek mümkün. Bu geç onaylanan krediler de müşterilerin herhangi bir işine yaramayabilir. Özellikle gayrimenkul almak isteyen ya da acil krediye ihtiyaç duyan kişiler bu kredi onaylanma süreçlerinde büyük sıkıntı yaşarlar.

Bankalarda bu duruma çözüm getirmek amacıyla bazı pratik krediler düzenliyor. Müşteri şubeye gitmeden bankanın telefon bankacılığından ya da dijital şubesinden bu kredilere başvuru yapabiliyor. Onaylanan kredileri yine aynı kanallardan, şubeye gitmeden kullanabiliyor. Anında Cepteteb kredisi de Türk Ekonomi Bankası’nın vermiş olduğu pratik kredilerden bir tanesidir. TEB müşterileri Cepteteb uygulamasından ya da telefon bankacılığından bu kredilere başvuru sağlayabiliyorlar. Bu kredi sürecinde şubenin hiçbir sorumluluğu ya da işlemi bulunmuyor.

Faiz Oranı Düşük

pratik kredilerde genellikle faiz oranları oldukça yüksek olmakta. Dijital şubeden kullanılan bu kredilerin riski de büyük olduğu için bankalar bazı müşterilere bu kredileri vermeyi uygun görüyor. Bu müşteriler de genellikle bankada mevduatı bulunan, banka ile yoğun çalışan ve KKB puanı yüksek kişilerden oluşuyor. Müşteriler Anında kredisi ürününe de internet bankacılığından başvuru yapıyor ve yine aynı kanaldan kullanabiliyor. Cepteteb kredisinin şuandaki faiz oranı düğer anında kredilere göre biraz daha düşük. Müşteriler bu krediden yüzde 1,49 faiz oranı ile başvuru sağlayabiliyor ve kullanabiliyor.

Bu noktada 5000 TL Cepteteb kredisinin aylık ödemesi de 158 TL oluyor. Ayrıca kişiler bu krediden 30 bin TL’ye kadar yararlanabiliyor. Elbette ne kadar kredi verileceği konusu tamamen bankaya ait. Çünkü bu krediler aslında birkaç dakikalık bir sorgunun ardından tanımlanıyor. Yani müşteri bu krediye başvuru yaptığında hızlıca KKB sorgusu ve müşteri limiti sorgusundan geçiyor. Ardından müşterinin ne kadar kredi kullanılabileceği bulunuyor.

Tahsis Ücreti Yok Sigorta Bedeli Var

Her kredide olan tahsis ücreti ve sigorta masrafı Anında Cepteteb kredisi ürününde farklılık gösteriyor. Bu krediden faydalanmak isteyen kişiler kredi tahsis ücreti ödemiyor. Ancak sigorta masrafı ödemek durumundalar. Bu noktada vade arttıkça ödenecek sigorta bedeli de artış gösteriyor. Örneğin kredisi için 3 aylık bir vade belirleyen müşteri 35 TL sigorta masrafı öderken, 48 ay bir vade aralığı belirleyen kişi 180 TL sigorta masrafı ödüyor. Ayrıca Cepteteb kredisine minimum 1000 TL maksimum 30.000 TL başvuru yapılabiliyor. Vade ise minimum 3 ay maksimum 48 ay olarak belirlenebiliyor. 48 ay seçeneği müşterileri büyük ölçüde rahatlatmaya da yetiyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git