Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın Hesabı Nasıl Açılır?
13 Mart 2018 tarihinde eklendi, 185 kez okundu.

Yaşantınızı ve yatırımlarınızı kolaylaştıran yöntemlerden biride altın hesabıdır. Çalınma riskine karşı bir tedbir olarak düşünülebileceği gibi aynı zamanda geleneksel yöntemlerimizi de terk etmeden yatırım yaparak kazancınızı yükseltebilirsiniz. Altın hesabı nasıl açılır diye merak ediyorsanız sizi bu konuda bilgilendirmek isteriz.

Altınlarınızın yatırımı, aracı olmadan yapılacağı için aracı ücreti ödemek zorunda kalmazsınız ve bozdururken fiyat düşmesi gibi bir problem de yaşamazsınız. Birikimlerinizi altın olarak değerlendirmek istiyorsanız altın hesabı açtırmanızı tavsiye ediyoruz. Altın hesabı açtırdığınız takdirde altınlarınızı istediğiniz an nakde çevirebilirsiniz. Altınlarınızın çalınma ve kaybolma riski söz konusu değildir. Taşıma riski, düşük ayar, işçilik maliyetleri gibi problemler yaşamazsınız.

İşlemlerinizi gram bazında alım satım olarak yapabilirsiniz. Altın yatırımınızı güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. En küçük tasarruflarınızı bile bu hesapta değerlendirme imkanınız vardır. Altın hesabınızdaki altınlarınızın kurları alım satım arasındaki fark reeldeki altınlar kadar fazla değildir. Altın hesabı nasıl açılır diye soracak olursanız yapmanız gereken şey internet ya da cep şubesi edinmektir. İnternet şubeciliğiniz yoksa istediğiniz bir bankanın şubesine giderek altın hesabınızı açtırabilirsiniz.

Peki vadeli veya vadesiz altın hesabı nasıl açılır diye soracak olursanız bu konuda da sizi aydınlatmak isteriz. Altın birikimlerinize faiz almak istiyorsanız vadeli altın mevduatı hesabı açtırmalısınız. Tüm bankaların şubelerinden veya herhangi bir bankada hesabınız var ise kullandığınız internet şubesinden, yine bu hesabınız ile telefon bankacılığından vadeli altın mevduatı hesabı açtırabilirsiniz. Hiçbir güven problemi yaşamadan miligram bazında döviz alır satar gibi altın almak istiyorsanız vadesiz altın mevduat hesabı açtırmanızı tavsiye ediyoruz.

Vadesiz altın mevduatı hesap işlemlerinizi tüm banka şubelerinden mesai saatleri içerisinde gerçekleştirebilmeniz mümkündür. İşlemlerinizi internet şubesi üzerinden yapmak istiyorsanız TL cinsi hesaplar için 7/24 USD hesaplar için ise 09:00 ile 18:00 saatleri arasında işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız şunu da hatırlatmakta fayda var banka seçiminizi dikkatli yapmanızı öneriyoruz çünkü alım-satım yapılırken aradaki fark, kesintiler, komisyon alınıyor mu alınmıyor mu gibi bilgileri net olarak öğrendikten sonra banka tercihinizi yaparsanız hiç ummadığınız bir anda tatsız sürprizlerle karşılaşmazsınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git