Akbank Müşteri Hizmetleri 444 2 525

Akbank Müşteri Hizmetleri 444 2 525
23 Mart 2018 tarihinde eklendi, 277 kez okundu.

Akbank bireysel telefon şubesi, Türkiye’nin her yerinden 444 25 25 numarasından müşterilerine hizmet vermekte. Sesli yanıt sistemi, sadece tuşlama yaparak pek çok bankacılık işleminin yapılmasına olanak sağlar. Hem mobil bankacılık, hem de sesli yanıt sisteminde oldukça gelişen banka, müşterileri için bir avantaj olan müşteri hizmetlerinden günün her saati hizmet verir.

Telefon Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Akbank müşteri hizmetleri  iki şekilde kullanılır. Parolalı girişlerde Akbank şubelerinden alınacak parola kullanılır. Hesaptan para çıkışı yapılacak işlemlerde parola kullanılabilir. Parolasız işlem ise, banka kartı numarası ve tuşlayarak yapılır. Ancak bu tür işlem hesaptan para çıkışına izin vermez. Kredi kartı ödemelerinde banka müşterisinden parola istemez. Kart bilgileriyle ödeme işlemi gerçekleştirilir.

444 25 25 arandığında yapılan görüşmeler kayıt altına alınır. Banka ve müşteri arasında bir anlaşmazlık durumu söz konusu olduğunda, bu kayıtlar esas olarak kullanılır. Banka, müşterilerinin yerine bir başkasının işlem yapmasına izin vermez. Bu nedenle arayan kişi, bankanın kendi müşterisi olmalıdır.

Telefon Bankacılığı İşlemleri

Telefon bankacılığı ile yapılan işlemler oldukça kapsamlıdır. Müşteri hizmetleri arandığında, kredi kartı borcu sorgulamadan, havale işlemlerine kadar birçok seçenek sunar. Müşteri hizmetleri aracılığıyla fon alım satımı, döviz işlemleri, müşteri bilgileri güncelleme işlemleri yapılabilir. Belirli tutarlarda para aktarımı gerçekleştirmek mümkündür. Fatura ödemesi gibi zaman kaybettiren işlemler de müşteri temsilciliği aracılığıyla yapılabilir.

Sesli yanıt sistemi, tuşlama yaparak ve direkt müşteri temsilcisine bağlanarak hizmet alabileceğiniz bir kanaldır. Müşteri temsilcisi ile yapılabilecek bazı işlemler, tuşlama seçeneğinde yoktur. Bu işlemler arasında müşteri bilgileri güncelleme, talimat verme gibi müşteri hakkında daha fazla ayrıntı isteyen işlemler vardır. Temsilci ile işlem yapabilmek için öncelikle güvenlik sorularının yanıtlanıp, güvenlik adımının geçilmesi gerekir. Aksi halde temsilci işlemi gerçekleştiremez.

Müşteri hizmetleri bankanın müşterilerine özel bir kanaldır. Bu kanalı kullanmak için, kişinin banka hesabı veya kredi kartı olması gerekir. Bankacılık ürün sözleşmesi imzalandıktan sonra, müşteri hizmetlerinden daha verimli faydalanmak mümkündür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git