Akbank Direkt Kredi

Akbank Direkt Kredi
27 Mart 2018 tarihinde eklendi, 218 kez okundu.

Teknoloji geliştikçe hayat kolaylaştı. İnternetin yediden yetmişe kullanılabiliyor olması artık bankacılık işlemlerinin de daha kolay yapılmasını sağlıyor. Daha önceden bankalarda uzun kuyruklar bekleyerek işlemlerini halleden müşteriler şimdilerde tek tık ile dünyanın diğer ucuna para gönderebiliyor. Üstelik bunu istediği noktadan yapabiliyor. Çünkü bankaların ön ayak olduğu internet bankacılığı uygulamaları artık şubeden yapılan yüzlerce işin bu platformdan da yapılabilmesini sağlıyor.

Üstelik bu işlemlerin çoğu yalnızca birkaç dakikada halloluyor. Hatta krediler artık bu platformlardan da çekilebiliyor. Bankaların şubede oluşan yoğunlukları azaltmak amacıyla oluşturdukları pratik krediler, internet bankacılığı tarafından birkaç dakika içinde kolaylıkla kullanılabiliyor. Akbank direkt kredi de bu ürünlerden bir tanesi. Akbank müşterileri internet bankacılığına girerek acil nakit ihtiyaçlarını hemen karşılayabiliyor.

Sigortasız Çalışanlara Müjde

Akbank direkt kredide faiz oranı değişkenlik gösteriyor. Bu ilk etapta garip gelse de aslında bankanın bu kredi faizi ile aldığı riski tanımlamaya yetiyor. Çünkü direkt krediden sigortasız çalışanlar da faydalanabiliyor. Bir işte çalışan ancak sigortası yatmayan kişilere verilen Akbank direkt kredi ürününün faizi sigortalı çalışanlara verilen Akbank direkt krediden biraz daha fazla. Çünkü sigortasız çalışan kişiler her zaman risk oluşturduğu için daha yüksek faiz oranından yararlanabiliyorlar. Ancak gelir belgesiz ve imzasız bir kredi olması pek çok insanı mutlu etmeye yetiyor.

Çünkü aniden çıkan nakit ihtiyaçlarını karşılıyor olması büyük avantaj sağlıyor. Bu noktada Akbank direkt kredinin faizi sigortasız çalışanlar için yüzde 1,73 oluyor. Sigortalı çalışanlar ise bu krediden yüzde 1,66 faiz oranı üzerinden faydalanıyor. En fazla 24 aya kadar bölünebilen bu kredilerin aylık ödemeleri ise müşteriyi zorlamıyor. Örneğin 10 bin TL tutarında çekilen bir Akbank direkt kredinin aylık ödemeleri sigortasız çalışanlar için 534 TL olurken, sigortalı çalışanlar için ise 529 TL oluyor.

Kolay Başvuru Seçenekleri

Akbank direkt kredi ürünü kullanımı kadar başvurusu da kolay olan bir üründür. Genellikle şubeye gidecek vakti olmayan, sigortasız çalışan, acil nakde ihtiyaç kişiler bu kredilere istedikleri zaman başvuru sağlayabiliyorlar. Hatta bu krediler sayesinde konut kredisi eksik kalmış kişiler peşinatlarını tamamlayabiliyorlar. Bu kredilere başvuru Akbank internet bankacılığından ya da Akbank direkt cep şubeden yapılabiliyor. Eğer hali hazırda bir Akbank müşterisi değilseniz öncelikle internet bankacılığı edinmeniz gerekecektir. Ayrıca bu krediye Akbank müşteri hizmetleri biriminden de başvuru yapılabilir.

Başvuru olumlu sonuçlandığında SMS yolu ile bilgilendirme yapılır. Müşteri bilgilendirilmenin ardından internet bankacılığı ya da direkt şubeye giriş yaparak parayı hesabına aktarır. Özellikle sigortasız çalışanları çok mutlu eden bu ürün aslında kullanım bakımından en kolay pratik kredilerden bir tanesi. Ancak faiz oranının bir miktar düşük olması düşük gelirli çalışanları düşündürebiliyor. Genel anlamda pratik kredi faizlerinin yüzde 1’den daha az olduğu da söylenememektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git