Akbank Cebe Havale (Cepbank) Yapma

Akbank Cebe Havale (Cepbank) Yapma
22 Mart 2018 tarihinde eklendi, 199 kez okundu.

Mobil bankacılık işlemleri konusunda kendisini sürekli geliştiren ve müşterilerinin rahatı için farklı uygulamalar getiren bankalardan biri de Akbank’tır. Bankanın sağladığı kolaylıklardan biri de cep telefonu numarasına para gönderme imkanı sunması. Cep telefonu numarasına para gönderme müşteriler tarafından cepbank olarak bilinen özelliktir. Akbank cebe para gönderme özelliğinde karşı tarafın Akbank’lı olma zorunluluğu yoktur. Cebe havale için öncelikla Akbank Mobil uygulamasının indirilmesi gerekir. Anında para transferi gerçekleştirme imkanı tanıyan bu özellik ile günün her saatinde para göndermek mümkündür.

Akbank Cebe Havale Aşamaları

Akbank mobil uygulamasının indirilmesi ve şifre işlemlerinin tamamlanmasının ardında para gönderme işlemine hazırsınız demektir. Para transferleri seçeneği kısmında bulunan cep telefonuna seçeneği bulunur. Bu işlemin özelliği banka müşterilerinin kendi cep telefonu numaralarına para göndermelerinin kısıtlı olmasıdır. Cepbank müşterinin kendisi dışındaki bütün kişilere yapılabilir. Bu menüden cep telefonuna veya ATM’ye seçeneği seçilir. Kişinin Akbank hesabı yoksa ATM’ye seçeneği seçilir. Ardından para gönderilecek kişinin bilgileri girilir. Bu bilgiler cep telefonu numarası ve gönderilecek tutardır.

Bunun dışında Akbank cebe havale özelliği ile başka Akbank hesaplarına da para gönderilmesi mümkündür. Para gönderme işlemi para çekilmemişse, Akbank Direkt İnternet’ten iptal edilebilir. İptal süresi para gönderiminin üzerinden 24 saattir. Bu işlem ‘‘Para Gönderi İptal Et’’ seçeneğinden yapılır.

Akbank Cebe Havalede Para Çekme

Para gönderildikten sonra Akbank ATM’lerinden çekim işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem için  alıcı tutarla kendisine gelen şifreyi ve gerekli bilgileri girerek parayı çekebilir. Alıcının 24 saat içerisinde parayı çekmediği durumlarda, tutar gönderenin hesabına iade edilir. Aynı zamanda tutarın veya refarans numarasının üç kere üst üste yanlış girilmesi durumunda işlem bloke olur ve yine para iadesi yapılır.

Bu işlem için alıcıya ve göndericiye ait limitler vardır.  Bu limitlere göre günlük 500 TL olmak üzere en fazla 2 defa para gönderilip çekilebilir. Haftalık limit 1000 TL ve 4 defadır. Aylık limitse 1.500 TL ve 6 keredir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git