Acil Para Lazım, Nasıl Bulurum?

Acil Para Lazım, Nasıl Bulurum?
14 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 360 kez okundu.

Ülkemizde bugün birçok kişinin kredi notu ve sicili oldukça kötü durumda. Bankaların geçmiş yıllarda insanlara bol keseden para dağıtması sebebiyle herkes ihtiyacı olmamasına rağmen kredi çekti ve ödeyemedi. Bu yüzden kredi notu düşen kullanıcıların nakit ihtiyacını karşılaması için başvurmaları yolları bu yazımızda anlatacağız. Aşağıda ki yöntemlerle acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

1. Şans

Şansın yüzünüze gülmesini bekleyerek (Şans Oyunları; Sayısal Loto, Süper Loto vb.)

 

2. Senetle Para Veren Bankalar

Senetle para almanın en kolay ve güvenilir yolu bankalardır. Kredi çıkmayan kullanıcılar bu yönteme başvurduğu için bu şekilde aldığınız paranın faizi oranları yüksektir.

Ziraat Bankası senetle para veren kuruluşların başında gelmektedir. Bu yöntemin kısa vadeli olduğunu söylemekte fayda var. Diğer yandan kredi faiz oranları ise sabit.

Ziraat Bankası ise senetle para verirken sizden teminat olarak kambiyo senetlerini kendine devretmesini istemektedir. Kambiyo senetleri; poliçe, bono ve çektir. Diğer evraklara oranla bunlar çok daha kolay el değiştirilebilen ve devri kolay varlıklardır. Elinizde bu evraklardan bulunuyorsa bunu Ziraat Bankasına devretmeniz karşılığında banka size kısa vadeli nakit para vermektedir.

Diğer bir kuruluş ise Fibabanka’dır. Bu hizmetten yararlanmak için ise ticari bir kimliğiniz olmalıdır. Sahip olduğunuz taşınmaz mal varlıklarını ipotek ederek bu bankanın sunmuş olduğu hizmetten yararlanabilirsiniz.

3. Aktifbank

Yeni bir banka kuruluşu olan Aktifbank, tüketicilere 20,000 Türk Lirasına kadar kredi vermektedir. Bu banka hizmeti kredi notuna bakmaksızın kredi verdiği için ise faiz oranları yüksektir.

4. İpotekle Kredi Çekmek

İpotekle kredi çekmek de en çok başvurulan yöntemlerin başında gelmektedir. Tehlikeli bir yöntem olmasına rağmen günümüzde birçok kişi bu kredi çekme yöntemine başvurmaktadır. Aşağıda ki linkte tıklayarak detaylı anlatıma gidebilirsiniz.

İpotekle Kredi Çekmek

5. Senetle Ev Eşyası Alıp Nakit Paraya Çevirmek

Nakit ihtiyacı olan kullanıcıların en çok başvurduğu yöntemlerin başında gelmektedir. Evkur bu konuda örnek vereceğimiz firmaların başında gelmektedir. Evkur neredeyse herkese senetle ürün satmaktadır. Tabi ki 1,000 TL’lik bir ürünün (vade farkına göre değişmekle birlikte) geri ödemesi 2,000 TL gibi bir rakama gelebilir.

Evkur’dan elektronik eşya veya mobilya alıp bunu Letgo veya Sahibinden gibi platformlar üzerinden nakit paraya satabilirsiniz. Bu işlem aslında finansal olarak hatalı olsa da kısa vadede ihtiyacı karşılamaktadır.

6. Kredi Çeken Kuruluşlar

Bu yöntemde aslında yasallaşmış tefeciliktir. Kredi notu kötü olan veya kara listede olan kullanıcılar kredi çekemediği için bu kullanıcıların yerine bu şirketler kredi çekmektedir. Tabi ki bu yöntemin faiz oranı yüksektir.

7. Kuyumcular

Neredeyse her şehirde ve ilçede kuyumcular bulunmaktadır. Kuyumcular size senetle altın satar ve tekrardan bu altını sizden para karşılığında alırlar. Bu yöntemle kuyumculara borçlanmış olursunuz. Bu yöntemde de faiz oranları çok yüksektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git